Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Zasvěcení II

PUBLIKOVÁNO: 13.06.2012, AKTUALIZACE: 12.06.2018

Zasvěcení je přestup na vyšší úroveň vývoje. Existuje sedm úrovní zasvěcení. Každá duše si před příchodem na Zem vybere ty nejvhodnější zkoušky, které mohou být tak náročné, že se pohybují na rozhraní života a smrti, nebo se týkají zdraví jedince.

Zasvěcení znamená, že se osoba vzdá něčeho důležitého, aby přijala vyšší dary neboli vhledy. Utrpení, které je při zasvěcení zahrnuto, funguje jako očista na úrovni duše. Někdy člověk tuto zkoušku podstoupí v zájmu kolektivu, a tak pomáhá i ostatním lidem.

Někteří lidé podstupují v jednom životě několik iniciací, jiní si svou cestu rozvrhnou do několika životů. Duše si také může vybrat zopakování zasvěcení, přestože jej v minulých inkarnacích naplnila. Je třeba mít na zřeteli, že si zkoušky vybírá duše, nikoli osobnost vtělená na Zemi.

Někdy se i celé rodiny rozhodly, že zkouškami projdou společně, např. jeden člen rodiny prochází vážnou operací, má nehodou, nemocné dítě nebo přijde o práci, čímž vytváří ostatním ve skupině podmínky pro jejich vlastní zasvěcení.

První zasvěcení se týká fyzického těla a jeho výsledkem je spirituální probuzení.

Druhé zasvěcení spočívá v ovládnutí emocí a je jednou z nejnáročnějších, kterých můžeme dosáhnout. Někdy trvá i několik životů, než ovládneme své emoční tělo a jsme na tuto zkoušku připraveni.

Třetí zasvěcení vede člověka k ovládnutí svých myšlenek a používání myšlenek konstruktivním způsobem, vede k zvládnutí mentálního těla.

Čtvrté zasvěcení je nejvýznamnější a často nejtěžší, je známo pod pojmem ukřižování. Ježíš ho podstoupil na kříži. Je v něm obsaženo obětování sebe sama na emocionální úrovni, zkoušku ohledně našeho největšího strachu, abychom zmírnili strach v kolektivním vědomí. Často se týká odmítnutí a ztráty na osobní a emocionální úrovni. Ovšem na spirituální úrovni je to brána k něčemu vyššímu. To, co se z lidského hlediska jeví jako život v troskách, je z vyšší perspektivy obrovskou duchovní příležitostí.

Někteří lidé prožívají těžké situace při svém pátém zasvěcení, které je přípravou na cestu vzestupu. Zde se vám dostává přístupu ke své monádě, neboli přítomnosti JÁ JSEM a nastoupení vesmírné služby. Tento krok je snadný pro lidi, kteří jej podstupovali několikrát ve svých minulých životech.

Šesté zasvěcení je vzestupem a pro mnohé to je díky jejich předchozí přípravě relativně snadné, i když pokud jste četli knihu od Elizabeth Haichové Zasvěcení, tak právě ona  v něm selhala. Elizabeth musela začít od začátku a znovu si osvojovat životní lekce. Bylo to něco takového, jako kdyby se absolvent univerzity musel vrátit do mateřské školky. Lidé, kteří v tomto zasvěcení neuspěli, se museli inkarnovat s obrovskými vědomostmi, ale bez síly k jejich projevení.

Sedmé zasvěcení je kompletní odevzdání se vyššímu Já, kdy se stáváme bytostí, která energii pouze vyzařuje, už nic nepřijímá a je osvícená. Abychom prošli tímto zasvěcením, musíme být ochotní dělat to, co je pro nejvyšší dobro.

Ivana Valová
Zdroj - Diana Cooper - 2012 Budíček lidstva


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.