Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Žár: Znovunalezení posvátné sexuality

PUBLIKOVÁNO: 07.08.2016, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Divoška reaguje na podněty, kde jsou zainteresovány smysly: na hudbu, pohyb, jídlo, pití, klid, ticho, krásu, temnotu. Je to aspekt ženy, který má žár. Je to jako oheň v podzemí, který v cyklech plane vysoko a nízko.

S takto uvolněnou energií nakládá žena podle svého. Žár ženy není stav sexuálního vzrušení, ale stav intenzivního vnímání, jež zahrnuje její sexualitu, ale není jí omezován. Sexualitu, vnímavost a smyslnost můžeme využít ke zdůraznění věci, k zahnání smutku, k navození smíchu, a tím tak napravení něčeho, co se v duši pokazilo.

Viděla jsem, že chovat se jako dáma v neadekvátní situaci vlastně ženu dusí, místo aby ji nechalo dýchat. Při smíchu žena plně dýchá, a tím může začít prociťovat „nepovolené“ pocity.

To posvátné a to senzuální nebo sexuální přebývají v duši blízko sebe, protože se k nim obrací pozornost s pocitem úžasu, nikoliv intelektualizací, ale prožitkem něčeho, co probíhá fyzikálními cestami těla, něčeho, co nás na chvíli nebo navždy změní, otřese s námi, vynese nás na vrchol, vyhladí nám vrásky, dá nám taneční krok, píšťalku, skutečný příval života.

Smích je skrytou stránkou ženské sexuality; je fyzický, vášnivý, oživující, a proto vzrušující. Je to druh sexuality, který nemá cíl, na rozdíl od genitálního vzrušení. Sexualita je lékem pro duši, a proto je posvátná. Je-li sexuální smích lékem, jedná se o posvátný smích. A cokoliv způsobuje léčivý smích, je též posvátné.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz
Zdroj: Ženy, které běhaly s vlky - Clarissa Pinkola Estes

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.