Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Výběr, aktivace, vlastnosti krystalů

PUBLIKOVÁNO: 22.11.2017, AKTUALIZACE: 22.11.2017

Výběr krystalu. Je třeba prozkoumat jemné energie krystalu a jeho vibrace, barvu a tvar. Krystal si můžeme vybrat racionálně nebo intuitivně, nebo ho najdete nebo vám ho někdo dá. Opracované krystaly se nejlépe dávají na tělo, surové krystaly se dávají do okolí, místnosti, zahrady. Krystal se k vám dostane v době, kdy jste na to připraveni. Můžete ho od někoho dostat, najít ho nebo si ho koupit.

Krystaly si můžeme umístit rovnou na tělo, rozložit je kolem sebe, dát si krystal přes noc pod polštář, držet krystal v ruce, může být součástí šperku, náušnic. Při nákupu kamenů pamatujte, že ten největší nemusí nutně být nejlepší, a že ten nejkrásnější se nemusí rovnat tomu nejmocnějšímu. Úspěch znamená, že daný kámen je určen právě vám.

Pocítíte-li v nitru, v srdci, jeho energii, je určen vám. Kámen projeví svůj účel pouze, když jste připraveni mu naslouchat. Na každého člověka působí krystal jinak, a to na základě osobního očekávání, minulých zkušeností, energetických vrstev, emočních bloků, vlivů spirituálních metod, se kterými pracoval, a prostředí, ve kterém člověk žije.

Je třeba nechat krystal, aby vás zkontaktoval, čímž si procvičíte vnímání vnitřním zrakem, sluchem a vnímání srdcem. Poté, co se spojíte s energií krystalu, sledujte, co se děje, když vezmete do ruky krystal, jestli vás v těle mrazí nebo působení krystalu zpomaluje tok energie.

Cvičení. Je to ten nejlepší krystal pro mě? Která ruka je vnímavější k energii krystalu? Který krystal potřebujete?

Čištění krystalu. Čistit krystal můžete pod tekoucí vodou, nejlépe v potoce nebo moři, a pak na něj nechejte působit sluneční, měsíční, hvězdnou a zemskou energii, aby znovu získal potřebnou hladinu energie a nabil se. Křehké, vrstevnaté, drolivé krystaly, trsy krystalů nebo ty, které se rozpouštějí ve vodě je nejlépe dát přes noc do rýže. Krystaly také čistí, když je položíte k velkému krystalu nebo ke karneolu. Citrín, azeztulit a kyanit mají samočisticí schopnost. Bílé kameny se nejlépe čistí při svitu měsíčního světla. Krystal vždy očistěte před a po užití.

Aktivace krystalu. Zavřete oči a soustřeďte se na krystal. Požádejte ho, aby se sladil s vaší frekvencí a řekněte: „Aktivuji tě pro nejvyšší dobro.“ Požádejte krystal, aby vám asistoval v procesu léčení a léčení vašeho prostředí. Krystaly je třeba pravidelně čistit, nabíjet je a znovu aktivovat. Požádejte krystaly o spolupráci. Čím více pracujete s krystalem, tím více se s krystalem spojíte a budete s nimi spolupracovat na podvědomé úrovni a váš krystal zachytí váš nevyslovený požadavek.

Poté, co se spojíte s krystalem, nastolíte telepatickou komunikaci mezi vámi. Krystal vám bude k dispozici kdykoliv to budete potřebovat, dokonce i když budete daleko od sebe. Chcete-li krystal naprogramovat k nějakému účelu, jasně a zřetelně to vyjádřete.

Katarze. Některé krystaly mohou prudce uvolnit základní příčinu nemoci a na přechodnou dobu se zhorší váš psychický a zdravotní stav – říká se tomu katarze neboli duševní očista. V tomto případě je vhodné, abyste důvěřovali procesu léčení a nechali tento stav odeznít.

Pokud to nejde, odstraňte krystal a vezměte si do ruky záhnědu nebo hematit, což vás znovu uvede do rovnováhy. Citlivé lidi mohou některé krystaly energeticky napadat. Je třeba být opatrný při programování krystalu – je důležitější se spojit s vědomím krystalu a poté s ním budete komunikovat telepaticky a nezneužijete sílu krystalu.

Vypůjčení síly. Většina krystalů dobře funguje, i když jsou malé, ale příležitostně je k dosažení silného účinku třeba přílivu síly velkého krystalu. Jestliže potřebujete energii velikého krystalu, ale nemůžete si ho dovolit nebo ho nebudete mít u sebe, můžete převést energii tím, že umístíte menší kámen na vrchol většího a necháte je po dobu 15 minut sladit. Malý kámen načerpá energii velkého a ponechá si ji bez ohledu na to, jak daleko se od sebe nacházejí.

Uchování krystalu. Krystaly převážejte ve váčku. Citlivější krystaly zabalte do látky.

Cvičení. Naladění se na krystal. Dívejte se do něj. Jaký má tvar, barvu? Je v ruce těžký, lehký? Energie krystalu cestuje tělem, paží, do srdce, do mysli. Kontaktuje krystal některou část těla obzvláště? Poté vědomě přerušte kontakt s krystalem. Jaký byl váš zážitek? Kde byla citlivost v těle? Jaké jste měli emoce, myšlenky, vhledy? Pro uvolnění stresu se posaďte s otevřenými dlaněmi, do každé dlaně si dejte záhnědu, zavřete oči, pomalu a hluboce dýchejte a pociťujte energii a teplo, jak se vašimi dlaněmi rozprostírá do celého těla.

Vlastnosti krystalů. Pomocí krystalů si můžeme do života přivolat nové kvality, které nám pomohou v osobním rozvoji a v udržování vyšší, čisté a bezpečné energie ve vašem prostoru. Krystaly působí jako zrcadlo našich vnitřních energií, pomáhají nám ze sebe dostat to nejlepší a vedou nás k tomu, abychom projevili jádro své identity.

Naše osobnost je složena ze světlých a stinných stránek. Přes krystaly můžeme objevit opakující se vzorec chování, složité životní události, nehody a nemoci – přijímáme je, že je to realita. Kde máme nejvíce nahromaděné stresující faktory, kde se naše energie bije nejvíc – zde se nemoc manifestuje nejvíce.

Holistické léčení poukazuje na podpovrchovou slabost, která zapříčinila, aby nemoc vznikla. Tato energie je často uvolňována ve více oblastech po delší dobu. Nezpůsobujme si nový stres a uvolněme hlubší, dlouhotrvající nerovnováhu. Je důležité být tady a teď. Kameny jsou nástrojem ke spirituálnímu vědění, transformace a léčení.

Krystaly nám poskytují podporu. Pokud si chcete rozvinout smysl pro odpuštění - růženín, sugilit nebo rodochrozit. Pokud si chcete rozvinout smysl pro odvahu - červený jaspis nebo karneol. Pokud se hněváte a potřebujete se uklidnit - jakýkoliv růžový nebo zelený krystal, např. aventurín nebo achát.

Pokud sebe neustále kritizujete - tygří oko. Pokud jste přecitlivělí na kritiku ostatních - citrín. Kunzit vám pomůže jednat na základě konstruktivní kritiky. Pokud si chcete rozvinout soucit - chrysopras. Křišťál vám pomůže poznat se více do hloubky, odkrýt své vnitřní Já a skryté části psychiky, ukáže vám traumata z dětství, které jste ještě nevyřešili, a vynese na povrch zdroj problematických situací, kterým v současnosti čelíte.

Krystaly a děti. Do blízkosti novorozenců je vhodné dát lazurit, jaspis, karneol a tyrkys. Pokud vaše dítě trpí nočními můrami nebo nespavostí, pořiďte mu ametyst, který dejte na noční stolek nebo pod polštář. Při hlubokém žalu či zármutku přidržte růženín nad srdcem dítěte nebo mu jej pořiďte jako přívěšek na hrudi. Při problémech týkající se sebevědomí použijte citrín, který může být nošen jako prsten nebo náhrdelník nebo může být umístěn kdekoli v pokoji.

Pro lepší koncentraci a studium užijte karneol, pro jasnost zmatené mysli užijte sodalit a dejte ho do míst, kde se dítě učí. Při přetížení emocemi užijte měsíční kámen, který může být nošen jako přívěsek nebo kamenem třete čelo a spánky. Pro trpělivost užijte rodonit, dítě tento kámen může držet v dlani, když pociťuje neklid. Pro lepší komunikaci užijte tyrkys, zvláště pokud dítěti dělá problém požádat o pomoc, modrý krajkový achát pro nenásilnou komunikaci, amazonit pro posílení odvahy mluvit pravdu.

Jaké krystaly jsou v mé sbírce a které krystaly mám rád. Podívejte se na sbírku svých krystalů a uvědomte si, se kterými pracujete více a se kterými nepracujete vůbec. Krystaly, které mám rád, ukazují můj charakter a postoj k životu. Pokud si vybíráte velké, světlé a svítivé krystaly, jste optimističtí a společenští, nebo se pokoušíte vyrovnat se se svým zraněným vnitřním dítětem, které se chce cítit lépe tím, že se obklopuje hezkými a svítivými věcmi. Převaha krystalů světlé barvy mohou označovat člověka, který se spirituálně hledá nebo někoho, kdo se vyhýbá svému stínu. Pokud si vybíráte hluboké, tmavé a silné krystaly, můžete je užívat k transformaci svých stinných stránek na dary nebo je užíváte na ochranu proti negativním myšlenkám a pocitům.

Cvičení. Podívejte se na svou sbírku krystalů. Co mají společného? Co o vás sbírka říká? Které krystaly máte rádi? Vztahuje se vaše sbírka k určité čakře a tématu? Co vám krystaly, které máte, přinášejí?

Kterým krystalům se vyhýbám. Krystalu se můžete vyhýbat z důvodu, že se vám nelíbí, jak vypadá, nebo vám není dobře, pokud ho máte ve své blízkosti. Může to znamenat, že se před sebou pokoušíte něčemu vyhnout. Může to být pocit nebo postoj, který považujete za špatný, a který jste potlačili do svého podvědomí. Nebo krystal ve vás vyvolá katarzní a detoxifikační reakci, která je pro vás příliš silná. V tomto případě užijte záhnědu k neutralizaci energie.

Cvičení. Co mi krystal ukazuje? Dejte si záhnědu nebo hematit mezi chodidla - tyto krystaly odvádí traumatizující emoce a vzpomínky z těla. Držte v ruce růženín pro uklidnění. Před sebe položte krystal, který nemáte rád. Pozorujte jeho tvar, barvu a vnímejte pocity. Kde averzi vůči krystalu pociťujete? Dýchejte do břicha. Požádejte krystal, aby s vámi komunikoval. Jaké pocity krystal přináší? Jaký postoj zastává? Dejte si krystal do blízkosti srdeční čakry a řekněte: „Odpouštím sobě, že mám tento pocit/vzpomínku/odpor. Bezpodmínečně se miluji. Přijímám se, že tento pocit/vzpomínku/odpor mám. Jsem svobodný.“

Ivana Valová, Crystal experience - Judy Hall, Křišťálové děti - Doreen Vitrue


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.