Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a mysl
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Vlastnosti krystalů

PUBLIKOVÁNO: 14.03.2009, AKTUALIZACE: 07.08.2016

Pomocí krystalů si můžeme do života přivolat nové kvality, které nám pomohou v osobním rozvoji a v udržování vyšší, čisté a bezpečné energie ve vašem prostoru. Krystaly působí jako zrcadlo našich vnitřních energií, pomáhají nám ze sebe dostat to nejlepší a vedou nás k tomu, abychom projevili jádro své identity.

Naše osobnost je složena ze světlých a stinných stránek. Přes krystaly můžeme objevit opakující se vzorec chování, složité životní události, nehody a nemoci – přijímáme je, že je to realita. Kde máme nejvíce nahromaděné stresující faktory, kde se naše energie bije nejvíc – zde se nemoc manifestuje nejvíce.

Holistické léčení poukazuje na podpovrchovou slabost, která zapříčinila, aby nemoc vznikla. Tato energie je často uvolňována ve více oblastech po delší dobu. Nezpůsobujme si nový stres a uvolněme hlubší, dlouhotrvající nerovnováhu. Je důležité být tady a teď. Kameny jsou nástrojem ke spirituálnímu vědění, transformace a léčení.

Krystaly nám poskytují podporu. Pokud si chcete rozvinout smysl pro odpuštění - růženín, sugilit nebo rodochrozit. Pokud si chcete rozvinout smysl pro odvahu - červený jaspis nebo karneol. Pokud se hněváte a potřebujete se uklidnit - jakýkoliv růžový nebo zelený krystal, např. aventurín nebo achát.

Pokud sebe neustále kritizujete - tygří oko. Pokud jste přecitlivělí na kritiku ostatních - citrín. Kunzit vám pomůže jednat na základě konstruktivní kritiky. Pokud si chcete rozvinout soucit - chrysopras. Křišťál vám pomůže poznat se více do hloubky, odkrýt své vnitřní Já a skryté části psychiky, ukáže vám traumata z dětství, které jste ještě nevyřešili, a vynese na povrch zdroj problematických situací, kterým v současnosti čelíte.

Krystaly a děti. Do blízkosti novorozenců je vhodné dát lazurit, jaspis, karneol a tyrkys. Pokud vaše dítě trpí nočními můrami nebo nespavostí, pořiďte mu ametyst, který dejte na noční stolek nebo pod polštář. Při hlubokém žalu či zármutku přidržte růženín nad srdcem dítěte nebo mu jej pořiďte jako přívěšek na hrudi. Při problémech týkající se sebevědomí použijte citrín, který může být nošen jako prsten nebo náhrdelník nebo může být umístěn kdekoli v pokoji.

Pro lepší koncentraci a studium užijte karneol, pro jasnost zmatené mysli užijte sodalit a dejte ho do míst, kde se dítě učí. Při přetížení emocemi užijte měsíční kámen, který může být nošen jako přívěsek nebo kamenem třete čelo a spánky. Pro trpělivost užijte rodonit, dítě tento kámen může držet v dlani, když pociťuje neklid. Pro lepší komunikaci užijte tyrkys, zvláště pokud dítěti dělá problém požádat o pomoc, modrý krajkový achát pro nenásilnou komunikaci, amazonit pro posílení odvahy mluvit pravdu.

Poznatky - Crystal experience - Judy Hall, Křišťálové děti - Doreen Vitrue


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.