Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Tělo: dědictví našich matek

PUBLIKOVÁNO: 11.03.2013, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Všichni máme své vlastní držení těla a sílu, svou vlastní krásu. Žijeme s ohledem na to, jací jsme a kým jsme. Nepokoušejme se být něčím, kým nejsme. Někdy se o lidech mluví tak, jako by byl přijatelný pouze určitý temperament, pouze jedna omezená plocha. 

Jestliže to přijmeme, jsme lapeni tělem i duší a jsme nesvobodní.  Tělo a svalstvo zaznamenává vše, co se děje kolem a je živoucím záznamem daného, života doufajícího a ztraceného. Je ceněno pro svoji přesnou schopnost registrovat okamžitou reakci, hluboce cítit a tušit předem. Odsoudit krásu a hodnotu těla k něčemu jinému znamená nutit tělo žít bez svého ducha, bez své právoplatné normy a radosti. Podporovat pouze jediný druh krásy znamená být nevšímavý k přírodě.

Napadat či odsuzovat fyzickou stránku ženy znamená vytvářet generace úzkostlivých a neurotických žen. Dělat destruktivní a konečné závěry o zděděném tvaru ženského těla ji okrádá o několik důležitých a vzácných duševních pokladů. Okrádá ji to o hrdost na tělesný typ, jež jí byl dán jejími vlastními předky.

Když je učena toto tělesné dědictví napadat, okamžitě je odříznuta od své ženské tělesné identity se zbytkem rodiny. Je-li učena, aby nenáviděla své vlastní tělo, jak může milovat tělo své matky, které má stejnou stavbu jako její? Napadat ženu kvůli jejímu tělu znamená ničit její právoplatnou hrdost na sounáležitost se svými vlastními lidmi a okrádá ji o přirozený tón, který ve svém těle cítí, bez ohledu na to, jaká je její výška, velikost a tvar a nutí ji plýtvat spoustu energie starostmi o …

Smyslem je zůstat zdravá a silná, být co nejlepší výživou pro tělo a ne být hladová po uznání ve společnosti.  Ořezání přirozeného těla ženy souvisí s ořezáním přírody a rozřezání společnosti na výhodné části.  Přestože žena nemůže být schopna zastavit přes noc dělení společnosti a přírody, může tuto činnost zastavit ve svém těle.  Žena nemůže zvýšit uvědomělost společnosti tím, že řekne, že je potřeba změna.

Může však změnit svůj vlastní přístup k sobě samé, čímž způsobí, že znevažující projekce se od ní odrazí. Dosáhne toho tím, že svoje tělo přijme zpět, nebude si upírat radost ze svého přirozeného těla, nebude přijímat populární iluze, že štěstí je přáno pouze těm, kdo mají určité proporce nebo věk, nebude čekat nebo něco oddalovat, vezme vážně svůj skutečný život a bude jej naplno prožívat, bez zastávek.

Toto dynamické přijetí sebe sama a vlastní sebevědomí jsou tím, co začíná měnit přístupy ve společnosti.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz
Zdroj: Ženy, které běhaly s vlky - Clarissa Pinkola Estes


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.