Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Svoboda

PUBLIKOVÁNO: 07.11.2016, AKTUALIZACE: 31.01.2018

Svobody dosáhneme tím, že v sobě strávíme a integrujeme dualitu, když začneme chápat, na kterém místě tohoto barometru mezi černou a bílou, mezi dnem a nocí, mezi Sluncem a Lunou se právě nacházíme, a když pochopíme, že obojí patří k tomuto světu, že obojí patří k životu na Zemi, a že růst je realizován právě integrací obou pólů, skrze jejich spojení.

Skutečná svoboda přichází tehdy, když si uvědomujeme oba póly, když je akceptujeme, přijímáme, když je oba dokážeme integrovat a pak z nich vyrůst. Svoboda znamená, že rozpoznáme svou boží jiskru, své božské světlo.

Nechme v sobě zářit toto světlo, neboť uvědomíme-li si světlo ve svém nejhlubším nitru, pak jsme skutečně svobodní. Pak můžeme žít podle svých vlastních měřítek a zákonů, pak totiž budou naše měřítka a naše zákony v souladu se vším. Budeme vibrovat na frekvenci a v rytmu vesmíru a tím získáme tu největší možnou svobodu.

Dalším stupněm je svoboda v myšlenkách, že jsme obklopeni světlem, že vyzařujeme světlo do okolí, že v nás sídlí světlo, jež nás vyplňuje a osvětluje. Že prožíváme vlastní světlo a toto světlo nás tak naplňuje, že všechny myšlenky, mravní imperativy a mentální vzorce odpadají, protože již zde pro ně není místa. Stáváme se proudem světla a toto světlo je podstatou našeho života. Žijeme a jdeme při tom svou vlastní cestou.

Děláme to, co dělat chceme, vycházíme při tom z vnitřního klidu a naplněnosti, naprosto v přítomném okamžiku, zcela soustředěně. Svoboda je osvícení, jednota, harmonie. A svoboda znamená být v souzvuku a využívat energii přítomného okamžiku. Být v souladu sami se sebou, se svým okolím a přece jít svou vlastní cestou, prožívat svou vlastní existenci.

Ivana Valová, 2012 a dál - Zbyněk Aladin


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.