Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Stopování: Hluboká píseň

PUBLIKOVÁNO: 03.11.2013, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Máme být na jejím území trvalými obyvateli, ne pouze turisty. Je to naše mateřská zem a zároveň naše dědictví. Divoká síla našich duší odejme náš stín a pak patříme opět sobě, jsme ve svém vlastním prostředí a ve svém oprávněném domově.

Divoška v nás na nás čekala a dodávala nám odvahu. Toto je náznak nespoutané a instinktivní povahy. Bez úplného poznání jsme prostě věděly. Bez toho, abychom se zrakem přesvědčily, rozuměly jsme, že za hranicemi samotného ega existuje zázračná a milující síla.

"Dnes k večeru jsem vedla dívku, která nic neviděla, na malou procházku do lesa, kde byla pouze temnota a stíny. Vedla jsem ji směrem ke stínu, jež přicházel proti nám. Dotkl se jejích tváří svými sametovými prsty. A nyní má i ona zálibu pro stíny. A strach, který měla, zmizel." 

Ženy v celém světě, my všechny sníme o tom, co je ztracené, co ještě musí povstat z nevědomí. Cestujeme z tohoto divokého místa, abychom zasedly k počítačům, k plotně, před zákazníka. Dýcháme to nespoutané do podnikání, do rozhodnutí, do našeho umění, do politiky.

Tento svět se vytváří z našich životů, z našich nářků a našeho smíchu. Je to svět, který stojí za to vytvořit, svět, ve kterém stojí za to žít, svět, ve kterém je divoká moudrost. Aby se něco divokého na zavolání vrátilo, abychom přivolaly zpět intuici a představivost.

Osamostatni se, riskuj, odvaž se jednat zapovězenými způsoby, užij své lásky a zdravých instinktů, abys věděla, kdy zavrčet, kdy vyskočit, kdy prudce udeřit, kdy se stáhnout do ústraní a kdy se bránit do rozbřesku. Aby žena mohla žít co nejblíže božské nespoutanosti, musí být více naplněna, musí mít větší čichovou intuici, tvořivější život, musí se do všeho více namočit, potřebuje větší samotu.

Více ženské společnosti, více přirozeného života, více ohně, více laskavosti k mužům, více revolucí v okolí, více básní, psát svá tajemství po zdech, odmítat se hambit, být mazaná a používat ženský důvtip. To nejlepší se nemůže a nesmí skrývat. Meditace, vzdělání, analýza snů nemají žádnou hodnotu, ponechává-li si je člověk všechny pouze pro sebe nebo pro svých pár vyvolených.

Odpusť tolik, kolik můžeš, zapomeň málo a vytvářej hodně. Co vykonáš dnes, to ovlivní tvé potomky. Jíst. Odpočívat. Toulat se. Oplácet věrnost. Milovat děti. Hašteřit se za měsíčního svitu. Nastražit uši. Starat se o kosti. Milovat se. Často výt.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz
Zdroj: Ženy, které běhaly s vlky - Clarissa Pinkola Estes

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.