Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Příznaky zvýšeného vědomí

PUBLIKOVÁNO: 26.02.2014, AKTUALIZACE: 22.01.2018

Vědomí je vše, co si uvědomujeme. Pokud něco děláme vědomě, můžeme to ovládat vůlí a ovlivnit tak výsledek naší činnosti a nést za něj plnou odpovědnost. Je to schopnost správně interpretovat vlastní prožitky.

Nevědomí je vše, co si neuvědomujeme, ale přesto ovlivňuje naše chování a prožívání. Jsou to vzpomínky a zážitky, které si jedinec neuvědomuje, nebo potlačené pocity a impulzy, které jsou v rozporu s osobní morálkou a způsobují vnitřní konflikt. Jsou to procesy, které vědomě nemůžeme ovlivnit.

Například máme k něčemu nevysvětlitelný odpor, který, pokud se jej pokusíme ignorovat nebo obejít, se přetransformuje do jiného pocitu a nás pak bolí hlava, jsme unavení nebo máme melancholickou náladu, popřípadě se chováme podivně a nevysvětlitelně.

Nevědomí  v nás vyvolává pocity, náladu i jakési nevysvětlitelné názory na věc. Vše, co je v nevědomí obsaženo, se propojí a tento výsledek ovlivní naše racionální rozhodnutí. V našem nevědomí je uloženo velké množství informací, vzpomínek, pocitů, asociací, postřehů a podprahových vjemů. Lidské nevědomí je nejlépe přístupno přes zprávy těla, sny, meditaci, sebepozorování, intenzivní pocity vášně, radosti, tvořivosti, představivost, jasnozřivé schopnosti, intuici, kouzlo.

Osobní nevědomí je potlačení silných, osobních zážitků, které po vytěsnění do nevědomí působí silným motivačním vlivem. My si to, co nám chybí, něčím kompenzujeme (odmítnutí lásky zvýšeným pojídáním sladkostí) a tím dochází k narušení integrity Já. Kolektivní nevědomí je zkušenost celého lidstva, hlubší nevědomá struktura, spontánní manifestace archetypů ve snech. Zahrnuje vrozené způsoby reagování na nepohodu, nebezpečí, staré lidi, děti atd.

Zvýšené vědomí znamená být si vědom impulzů, které k nám přicházejí, vzít je v potaz a zahrnout je do procesu rozhodování. Zvyšování vědomí nás vede k návratu do celostního vědomí. Lidé se těmto zprávám otevírají po události, která jim obrátí život naruby, například po smrti blízkého člověka, při krátkodobém mileneckém vztahu nebo při změně zaměstnání, při ztrátě domova nebo při vážné nemoci. Lidé po dalších informacích začnou pátrat poté, co jim po vyšetření bolesti zad lékař řekne, že jim nenalezl žádné fyziologické problémy, že hlavním důvodem těchto projevů je stres a pracovní přepětí.

Lidé ztrácejí zájem o vnější aktivity, mají příznaky deprese, protože už je něco dokazovat nebo získávat si něčí lásku neuspokojuje. A tak musí nahlédnout do nitra :) Ke zvýšenému vědomí nemusí dojít jen po psychickém otřesu, může k němu dojít i při pozitivní zkušenosti, a to při setkání s člověkem, kterého důvěrně znáte a přitom ho vidíte poprvé v životě.

Příznaky zvyšování vědomí: náhlá nevolnost, závratě a mdloby; tep vyletí rychle nahoru, náhlé zrychlení srdeční činnosti; pocit náhlého přívalu tepla, horka po těle; zničehonic se vám udělá špatně, máte nepříjemný pocit jakoby těsně před omdlením, který trvá několik sekund; bolest hlavy a tlaky v různých částech hlavy, bolesti a tlak v očích, tlaky na srdeční čakře, bolesti svalů a kostí, píchání různě po těle a v orgánech; jste citlivější na jídlo, nemůžete jíst potraviny, které jste jedli dříve.

Jste neuzemnění, zahlcení emocemi, jakoby se vznášíte nad zemí a chybí vám ukotvení; pociťujete vibrace země jako malé zemětřesení, máte pocit zhoupnutí se a pocit, že se vše vlní, ztrácíte pocit gravitace, jakoby se pod vámi ztrácela zem, máte pocit, že vzlétnete; máte klaustrofobii v tunelu; často zapomínáte, pociťujete ztrátu krátkodobé paměti, obtížně si vybavujete slova; máte pocity euforie a poté pocity deprese a podrážděnosti; pocit zrychlení nebo zpomalení času; máte nevysvětlitelný strach z lidí; vnímáte propojenost s vědomím ostatních lidí a zažíváte tzv. myšlenkový hluk.

Příznaky zvýšeného vědomí se mohou projevit i tak, že odejdete ze zaměstnání bez většího důvodu, jen cítíte, že to musíte udělat; máte mimotělní zážitek na lodi při úpalu; pro otevření se vyššímu vědomí zažijete klinickou smrt nebo onemocníte vážnou nemocí a přitom víte, že je vše tak, jak má být, že potřebujete, aby se o vás druzí starali, a že totální odevzdání se do péče lékařů je jediný způsob, abyste se zbavili své přebytečné kontroly a vědomí, že „všemu rozumíte“; máte pocit, že cestujete mezi dimenzemi jako ve výtahu, máte pocit levitace, jste v jakémsi meziprostoru, vnímáte propojenost s okolím včetně zvířat a stromů; zažíváte zvláštní synchronicity - vezmete si tři knihy a každou z nich otevřete na náhodné stránce a na všech třech místech je ta samá informace.

Vnímáte bytosti v jiných dimenzích, něco děláte a víte, že je někdo po vaší straně a pak to zmizí; zažíváte pocit jednoty se vším, jste zaplavován soucitem a láskou k veškerému životu; máte hlubokou touhu se dozvědět, jaký je smysl vašeho života, máte touhu říkat pravdu, máte náhlý pocit vnitřního štěstí bez zjevného důvodu, zažíváte bezpodmínečnou lásku; dříve jste si chtěl spíše užívat svůj klid, ale teď máte neskutečnou chuť tvořit, cítíte v sobě ohromný potenciál a pozitivní sílu, která se chce ve vás projevit, každá vaše buňka z této síly čerpá energii, tato energie se ve vás občas nahromadí a máte pocit, že explodujete a musíte si jít třeba zaběhat; probudíte se uprostřed noci a přijde vám odpověď na otázku, na kterou jste si dlouho přáli znát odpověď. 

Lidé jsou k vám otevřenější, sdílí s vámi nejniternější pocity; cítíte hlubší propojení s lidmi, vnímáte s nimi telepatické spojení, například váš nadřízený a kolegyně v práci reagují na otázky, které jste ani nevyslovili, nebo lidé vám zavolají, když na ně pomyslíte; máte touhu najít spřízněné duše; rádi byste potkali partnera, který k vám patří a se kterým si budete rozumět na všech úrovních; zažíváte pocity velké osamělosti ve skupině, kde nikdo necítí přítomné vysoké energie, například jste na koncertě a ostatní jen poslouchají a s vámi přítomná energie cloumá tak, že málem explodujete, a ostatní "jsou v pohodě" a v klidu, ale emočně jsou nepřítomní.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.