Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Přítel, spojení s druhým

PUBLIKOVÁNO: 08.07.2016, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Divoký muž hledá svou nevěstu dole pod zemí. Říká: "Pojď a přikryj mě svou divokostí." Není nikdo, koho by nespoutaná žena milovala více než přítele, který je stejný jako ona. Ženy chtějí mít suverenitu nad svými životy.

Ukrývá-li žena jednu stranu nebo dává-li větší přednost jedné straně, žije velmi nevyrovnaný život, jež jí neumožní přístup k její celkové síle. Je nezbytné vyvinout obě strany. Divoké Já je také samo v pořádku, ale touží po vztahu s tím druhým. Pouhá lidská povaha, coby laskavá a milující, není dostatečná k tomu, aby vyhrála námluvy.

Někteří muži se pokouší zničit dvojí povahu žen. Takový druh nápadníka nemůže dualitu tolerovat a hledá dokonalost, hledá tu jedinou pravdu, tu jedinou stálou, neměnitelnou ženskou substanci, vtělenou do jediné dokonalé ženy.

Muže hledající dvojí podstatu ženy zajímá jejich pojmenování ne proto, aby jejich sílu zničil, ale aby získal vlastní sílu, jež by byla jejich síle rovnocenná. Zajímá ho skutečná podstata, pravé jméno ženy.

Muž je při námluvách odlákán svými chutěmi. Chutě jsou okouzlující zlodějové, oddáni krádeži času a libida, zvláště pokud je muž sám hladový tvor. Potom může zapomenout, co vlastně chtěl. Může být lákán nebo napaden něčím ze svého vlastního nevědomí, které si přeje vnutit ženám, aby je zneužilo, nebo zlákat je pro svůj vlastní požitek nebo chce pouze uspokojit prázdnotu lovce. Ale přestože budeme opakovaně neúspěšní, musíme se znovu pokoušet, dokud neprojdeme kolem a nebudeme pokračovat ve svém úkolu.

Začínáme chápat, že tento proces zachování vědomí, a zejména nepodlehnout rušivým chutím při pokusu o duševní spojení, je dlouhý proces, ve kterém těžko vytrváme. Je to dlouhá cesta z hlubokého nevědomí zpět k vědomé mysli. I nejzdravější duše je náchylná ke ztrátě vlastního místa. Pamatování si skutečného úkolu a neustálé připomínání si nás k vědomí opět přivede. Postupně vědomí duše narůstá, učíme se obrnit, rozeznat priority a zaměřit se a odmítnout se odchýlit od svého směru. Probuzená žena má teď svůj cíl, může dát moc do správných rukou, dát moc těm správným kvalitám.

Žena je pak viděna, vyslyšena a poznána. Po čem touží tvoje hlubší Já? Divoký muž hledá svoji vlastní pozemskou ženu. Ať je to nebezpečné či nikoliv, nechat se vzrušit divokou duší druhého je aktem hluboké lásky. Ve světě, kde se lidé tolik obávají ztráty, je příliš mnoho ochranných zdí proti splynutí s duchovnem jiné lidské duše.

Partnerem pro divokou ženu je ten, kdo má duchaplnou houževnatost a trpělivost, ten, kdo může svou vlastní instinktivní povahou nahlédnout do duševního života ženy a pochopit to, co tam vidí a slyší. Správným partnerem je ten, který se stále vrací a pokouší se porozumět, který se nenechá odradit tím, co se na cestě děje.

Náročnou úlohou muže je najít její opravdová jména a nezneužít tohoto poznání k tomu, aby nad ní získal moc, ale spíše aby zachytil a pochopil duchovní substanci, ze které je stvořena, nechal se jí omýt, udivit, šokovat i vyděsit. A zůstat s ní. A zpívat nad ní její jména. Její oči budou zářit. Jeho oči budou zářit. 

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz
Zdroj: Ženy, které běhaly s vlky - Clarissa Pinkola Estes

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.