Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a mysl
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Přehled krystalů

PUBLIKOVÁNO: 29.03.2012, AKTUALIZACE: 07.08.2016

Aragonit podporuje jasnost, vynalézavost, podpora disciplíny a učení. Uvolňuje svaly, léčí kosti.
Astrofylit  uvolňuje, zesiluje energii, aktivuje. Léčí epilepsii, nemoci tlustého střeva a hormonální poruchy.
Granát dodává energii, pomáhá při novém projektu, aktivuje, stimuluje, pomáhá při strnulosti, podporuje proud energie v těle.
Hematit uzemňuje, ochraňuje, stabilizuje. Pomáhá zlepšit sebevědomí, přináší sílu a odvahu, podporuje proud energie v těle, uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang, napravuje nevyváženosti jin. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Posiluje sebedůvěru a ponětí svých hranic. Zvyšuje schopnost přežít a pomáhá překonat plachost. Hematit obrací pozornost k nenaplněným touhám, představující hnací motor lidského života. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť. Je obzvláště účinný na matematiku a technické předměty. Pomáhá překonávat různá omezení a uvolnit závislosti. Pomocí své energie propojuje energie duše s krevním systémem. Pomáhá nahradit staré, nefunkční modely novými, funkčními. Posiluje a reguluje tvorbu krve – léčí anemii, čistí krev, pomáhá regenerovat tkáň, podněcuje ukládání železa, mírní horečku.
Chiastolit ochraňuje od strachu, přináší rozvahu a duševní rovnováhu, pomáhá pochopit a prozkoumat říši nesmrtelnosti, spojuje smrt se znovuzrozením, rozhání iluze, zahání obavy a pomáhá lidem čelit realitě, posiluje analytické schopnosti. Sráží horečku, zastavuje krvácení, snižuje překyselení organismu, léčí revmatismus a dnu, ale také paralýzu a nervový systém.
Jantar černý (gagát, nefrit) je zkamenělé dřevo, ochraňuje, podporuje hojnost, finanční záležitosti, rozvoj podnikání, mít kontrolu nad svým vlastním životem, dodává rovnováhu při proměnlivých náladách, vyrovnává, léčí migrénu, epilepsii, nachlazení, bolest v krku, menstruační potíže.
Jaspis červený uzemňuje, pomáhá v řešení problému, regeneruje, vyvažuje mužskou a ženskou energii, pomáhá naplnit naše záměry a pochopit, jak postupovat během konfliktů, otevírá nás k zažívání rozkoše, podporuje kreativitu, dodává odvahu, stimuluje životní energii, pocit nejistoty. Příznivě působí na žlučovod, trávení, oběhový systém a pohlavní orgány, detoxikuje játra a léčí záněty. Jaspis žlutý pomáhá při emoční detoxikaci, pocitu nadřazenosti, detoxifikaci žaludku, příznivě působí na játra, žlučník, střeva, vyrovnává minerály v těle.
Magnezit přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci, dodává harmonii, pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit, umožňuje nenechat se zasáhnout problémy jiných, vynáší na povrch sebeklamy, pomáhá rozpoznávat podvědomé pocity a myšlenky. Má podobnou strukturu jako kost a je vhodný k léčení kostí a zubů, reguluje hladinu vápníku a magnézia, léčí nespavost a srdeční choroby.
Obsidián černý transformuje, rozbíjí bloky, abychom měli přístup k hlubším emocím a uvolnili je, uzemňuje a ochraňuje, odkrývá tajemství a neznámo, umožňuje nám podívat se na to, co je třeba uvidět, pomáhá nám vidět skryté stránky našeho ega (sobectví, strach nebo strnulost), a tím přináší naše uvědomění. Poté, co uvolníme tyto negativní stránky našeho podvědomí, můžeme lépe fungovat v materiálním světě. Pomáhá integrovat váš "stín." Jeho energie ale někdy nepočítá s lidskou křehkostí. Obsidián je také silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Zajišťuje „uzemňující lano“ vedoucí ze základní čakry až do středu Země. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí a chrání majitele před duševními útoky. Uvolňuje zablokované energie a ulevuje od napětí. Podporuje trávící systém.
Obsidián červený pomáhá vyrovnat základní čakru a záležitosti týkající se přežití. Je vhodný pro lidi se sebedestruktivními sklony a pro lidi, kteří neustále zažívají pocit neúspěchu. Pomáhá nasměrovat sílu a energii do tvoření. Pomáhá tomu, kdo už hlouběji pracoval na uvolnění zneužití a traumatech z dětství, a kdo je připraven nechat tyto záležitosti úplně nechat odejít.
Onyx vyrovnává nával extrémních emocí, navozuje objektivní pohled.
Rubín je spojen se sluncem a přináší zdraví, hojnost a nadšení pro věc, bezpečí a jistotu, podporuje, abychom poznali svou cenu, zvyšuje sebevědomí, navozuje mezi lidmi pozitivní proud energie, a tak léčí vztahy mezi lidmi. Vnáší do života rázný přístup, dodává energii a rovnováhu a podněcuje touhu žít, motivuje a dokáže nasměrovat k realistickým cílům. Je jedním z kamenů hojnosti a pomáhá udržet bohatství a nadšení. Zastavuje zlost a negativní energii. Napomáhá mysli, aby se ostřila pod vlivem nejvyššího vědomí a nejvyšší možné koncentrace. Na druhou stranu tlumí hyperaktivitu. Podporuje potřebu stýkat se s lidmi a vyvolává sexuální aktivitu. Odvádí z těla, krve a lymfatických tekutin jedovaté látky, sráží horečku, léčí infekční nemoci, nemoci srdce a oběhového systému, podporuje činnost sleziny, ledvin, nadledvinek a rozmnožovacích orgánů.
Tektit umožňuje komunikaci s jinými světy a podporuje vstřebávání a udržování vyšších znalostí. Tektit položený na čakrách udržuje v rovnováze proudění energie a dokáže obrátit nesprávný směr jejich rotace. Pomáhá při telepatii a podporuje jasnozřivost a udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Je ohnivý a transformativní, podporuje realistické rozhodnutí.
Turmalín černý – odvede od těla energii, která by ho poškodila, ochraňuje, stabilizuje nás, uzemňuje, ukotvuje spirituální energii na planetu, pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací, odstraňuje napětí a stres, pomáhá se vypořádat s přecitlivělostí, vytváří ochranný štít kolem těla, napomáhá sladit se s novým prostředím, osobou a energetickými změnami na planetě. Uvolňuje svaly a příznivě působí na kostru, žlázy s vnitřní sekrecí a lymfatický systém, při léčení dyslexie a paranoidních stavů.
Záhněda uvolňuje nechtěné části, závislosti, pýchu, stres a sklony k útěku od problémů. Očišťuje, podněcuje změnit svůj život, uzemňuje a uklidňuje mysl od rušivého faktoru ve vnějším okolí. Vhodná na detoxikaci dolní části těla (nohou), stabilizaci emocí, absorbuje negativní energii z okolí, pocit bezmoci, příznivě působí na funkci mysli, pomáhá přeměňovat negativní myšlenky a pozitivní, uvolňuje nepříjemné zkušenosti z mysli a pomáhá s jejím vyléčením. Pomáhá při léčbě poporodní deprese a smutku.

Citrín je kámen hojnosti, dodává energii a naplňuje nás životní sílou, abychom si přitáhli to, po čem naše srdce touží. Napomáhá prohloubit meditaci, podporuje a stabilizuje mysl, podporuje paměť, zlepšuje soustředění na přítomný okamžik, přináší úspěch, zvyšuje sebevědomí a vědomí své ceny. Vhodný k přitáhnutí bohatství, prosperity a při přecitlivosti na kritiku ostatních, pomáhá, pokud nám schází podpora ostatních, při spirituálním odtržení aktivuje korunní čakru. Vhodný při trávicích potížích, problémech při menstruaci a menopauze, příznivě působí na žlázy s vnitřní sekrecí.
Chrysopras podporuje klidný spánek, očišťuje, zvyšuje tvořivost. Příznivě působí na vaječníky a dělohu, prostatu, uvolňuje stres a bolest břicha.
Jantar žlutý podporuje cokoli „pomalé, chladné a málo aktivní“, rozjasňuje mysl, uvolňuje stres, čistí prostor kolem nás. Působí jako účinné přírodní antibiotikum, příznivě působí na trávicí a nervový systém, močový měchýř a močový systém, střeva a žlázy s vnitřní sekrecí.
Kalcit (vápenec) zlepšuje proud energie v těle, uvolňuje napětí, uvolňuje ztuhlost, přináší stabilitu a soudržnost. Pomáhá tam, kde se točíte v začarovaném kruhu, urychluje vývoj a růst. Uvádí do rovnováhy citové napětí a zvyšuje sebedůvěru. Napomáhá usazování vápníku v kostech a současně brání jejich vápenatění, posiluje kostru a klouby, u malých dětí napomáhá růstu, léčí kožní vředy, bradavice, hnisající rány, močové cesty.
Karneol je jeden z nejlepších kamenů pro léčení, obnovuje vitalitu, motivaci a tvořivost, dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život a motivuje k úspěchu. Pomáhá proniknout až ke kořenům toho, co nám znepříjemňuje život, a dodává sílu k vytrvalému jednání. Pomáhá získat víru v sebe, uvolňuje stagnaci a obnovuje důvěru a lásku ve vztazích, uvolňuje stres a traumata, je vhodný pro posílení soustředění, paměti a učení. Zesiluje a povzbuzuje naši energii. Příznivě působí na žlučník, ženské orgány a zvyšuje plodnost.
Pyrit je spojen se solárním plexem a sluncem, působí na melancholii, úzkost a frustraci, zlepšuje paměť, vnímání a proces rozhodování, ochraňuje proti negativním vlivům, uzemňuje, příznivě působí na plíce.
Sluneční kámen nám dává pozitivní pohled na život, zůstat uzemněný a praktický ve všech činnostech, přináší sebevědomí, vitalitu, tvořivost, podporu, přívětivost, pomáhá překonat depresi a přeměňovat negativní myšlenky a pozitivní.
Šiva krystal aktivuje základní a sakrální čakru, zvyšuje a ovládá energii kundalini. Usnadňuje spojení protikladů, jako je mužské a ženské, tělo a duše. Obnovuje důvěru v mužskou energii a ve vlastní mužské aspekty. Pomáhá přetínat éterické provazce po ukončení vztahu - uvolňuje „háčky“. Otevírá cestu k novému vztahu a pomáhá znovu získat ženskost a ženskou sílu. Pomáhá při neplodnosti, impotenci a potížích při menstruaci.
Tygří oko podporuje „pohnout se v životě“, být společenský, podporuje provádění praktických činností, zvyšuje sebevědomí a jasnost myšlení. Léčí přehnanou vnímavost ke kritice.

Azurit zpřístupňuje hluboce položené vzpomínky, otevírá intuici, je to univerzální léčivý kámen. Dumortierit pomáhá překonat závislost na partnerovi a ulehčuje stát sebejistě na vlastních stanoviscích, pomáhá být trpělivý. Jsme-li zmatení nebo rozrušení, pomáhá nám převzít kontrolu nad životem. Podporuje schopnost jasně uvažovat a schopnost vyjádřit se a stabilizuje vztahy. Podporuje praktické úsilí, emoční rovnováhu, trpělivost a porozumění.
Chryzokol nám svou jemnou energií pomáhá uvolnit potlačené pocity a vyrovnat se se svou zranitelností a stát se znovu otevřenými a citlivými lidmi. Dále pomáhá rozvíjet trpělivost, laskavost, toleranci, soucit a skromnost. Příznivě působí na plíce a pomáhá při rozhodování.
Křemen je nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pokud v ruce držíte křišťál, vaše biomagnetické pole se zdvojnásobí. Práce s křišťálem umožňuje naladění na vibraci, kterou potřebujeme k uzdravení nebo ke splnění úkolu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnější vyšší těla a současně vede ke hlubokému očištění a spojení s myslí. Jeho krystaly v sobě uchovávají informace jako přírodní počítač a současně představují duchovní knihovnu, která čeká, až do ní někdo vstoupí. Pomáhá při kontaktu se spirituální říší, ukazuje příčiny nemocí a předpovídá, pomáhá soustředit myšlenky a zvyšuje naši vnímavost, zvyšuje energie dalších nerostů, posiluje auru, očišťuje a posiluje vaši energii. Pomáhá poznat sám sebe, vnitřní Já, nabíjí auru, stimuluje životní energii, neutralizuje elektromagnetický smog - vhodný k počítači a televizi. Uvolňuje pocit arogance, příznivě působí na funkci mysli, je vhodný pro posílení soustředění, paměti a učení, rozvinutí spirituálních schopností, podněcuje činnost imunitního systému, je vhodný při hojení popálenin.
Kunzit nás spojuje s duší a léčí citové zranění na hlubší úrovni, uvolňuje strachy a smutek spojené s minulostí a tak nás uvádí do emocionální rovnováhy. Pokud kunzit položíte na krční čakru, stimuluje energii celého energetického systému. Na srdeční čakře podporuje sebevědomí, pomáhá řešit problémy a pomáhá při vyjasnění a toleranci. Na korunní čakře a třetím oku pomáhá vytvořit bezpečné a klidné místo k meditaci. Kunzit uvolňuje z aury škodlivé energie, uvolňuje negativní pocity a myšlení. Pomůže jednat na základě kritiky, pomáhá překonat depresi, psychiatrické problémy nebo při léčbě emočního stresu. Uvolňuje svalové napětí a zlepšuje trávení, jemně uvolňuje bloky, léčí staré emoční zranění, které brání tvořivosti a plodnosti, podporuje nás a uklidňuje.
Měsíční kámen spojuje s ženskou částí a měsíční energií, plodností, růstem, střídáním období, přirozeným úbytkem a příbytkem energie, emoční rovnováhou a intuicí. Působí na tělní tekutiny a uvolňuje napětí. Uklidňuje žaludeční potíže, trávicího ústrojí, příznivě působí na vaječníky a dělohu a při nespavosti.
Rodonit nás spojuje s pravým Já a pomáhá rozpoznat naši pravdu, pomáhá nám v době změny najít ten nejlepší směr, prakticky vyjádřit své emoce, motivuje nás. Přitahuje lásku do života, dává pocítit lásku, pomáhá uvolnit trauma, zneužití a šok, pocit odmítnutí. Je to hojič ran, pomáhá při bodnutí hmyzu, při křečích, poruchách sluchu a plodnosti, je to „první pomoc při šoku“.
Rodochrozit spojuje nižší a vyšší čakry. Jeho růžové světlo učí srdce přijmout a vstřebat životní zkušenosti a zranění bez uzavření se životu, což umožňuje přinést energii vyšších sfér do svého života. Je to nejlepší krystal na pomoc a podporu lidí s fyzickým, psychickým a sexuálním zneužíváním. Jemně uvolňuje bloky, léčí staré emoční zranění, které brání tvořivosti a plodnosti, podporuje nás a uklidňuje. Vhodný na zlomené srdce a vyléčení traumat z minulosti. Pomáhá se vyrovnat s pocitem odmítnutí. Uvolňuje svalové napětí a zlepšuje trávení, příznivě působí na plíce, štítnou žlázu, infekce a kožní problémy.
Růženín čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Dejte si ho v noci pod polštář, noste ho jako přívěšek nebo si ho dejte do čtyř rohů postele. Podporuje milovat sám sebe. Pokud si vyléčíme srdce, žijeme v radosti a vnitřním klidu, milujeme bezpodmínečně bez očekávání a připoutanosti. Uvolňuje emoční napětí, nízké sebevědomí, vynáší na povrch staré záležitosti, abyste je vyřešili, vyrovnává energii. Učí soucitu, uklidňuje, dává pocit lásky, přeměňuje negativní na pozitivní energii, přináší láskyplné vibrace, pocit citové závislosti, pomáhá při rozhodování. Je vhodný na popáleniny, puchýře, kožní problémy, na pleť.
Selenit (sádrovec) je velmi očistný krystal, uvolňuje zablokovanou, negativní energii, vyjasňuje myšlení, pomáhá v prostoru udržet klid a mír, přitahuje spirituální energii k vytvoření bezpečného a posvátného místa, otevírá čakru duše a napojuje na energii Plejád. Podporuje telepatii, učí nás, jak nejlépe řešit problémy, umožňuje proniknout k jádru věcí a uklidnit zmatek v duši, pomáhá nám porozumět plánu duše a umožňuje nám vnést vyšší principy do každodenního života. Pomáhá zjistit životní úkol a aktivuje světelné tělo. Rovná páteř a zvyšuje její ohebnost, pomáhá při epilepsii, při kojení a výživě dítěte.
Serpentin – uklidňuje, stabilizuje, podporuje proud energie v těle, rozšiřuje vědomí.
Unakit – pomáhá řešit konflikty, vyrovnává emoce, uklidňuje. 

Ametyst vyrovnává extrémní stavy, podporuje kontrolu myšlení, zklidňuje emoce, integruje, pomáhá při spánku a meditaci, detoxifikuje, uvolňuje stres, rozšiřuje spirituální vědomí. Je vhodný pro posílení soustředění, paměti a učení, pomáhá při rozhodování a léčení ze závislosti, pomáhá se vypořádat s přecitlivělostí a rozšiřuje spirituální vědomí. Učí nás skromnosti a nechat se více vést silami vesmíru, připomíná nám, abychom nechali všechno být a důvěřovat. Pokud necháme věcem volný průběh, jsme otevření věci přijímat a pak se naplnit láskou a moudrostí, pročišťuje auru a zklidňuje mysl. Příznivě působí na žlázy s vnitřní sekrecí a játra.
Fluorit vytváří řád a pořádek, inovuje, pomáhá propojit duševní a fyzické schopnosti, vhodný pro posílení soustředění, paměti a učení. Rozšiřuje mysl, nechává z podvědomí do vědomí vynést potlačované pocity, zvyšuje sebedůvěru, harmonizuje tělo a léčí citové traumata. Odstraňuje bloky v energetickém těle, ochraňuje před vysáváním energie, mentálně detoxifikuje, neutralizuje elektromagnetický smog – je vhodný k počítači a televizi. Příznivě působí na mozek, slezinu, vhodný v léčbě virového onemocnění.

Kyanit čistí a harmonizuje čakry a meridiány, velmi účinně působí na krční čakru, čímž posiluje komunikaci s lidmi i se spirituální říší, pomáhá všem lidem, kteří používají hlas pro svou práci. Vede majitele, aby říkal pravdu. Je to silný vysílač a zesilovač vysokofrekvenčních energií, zvyšuje schopnost logického a přímočarého myšlení. Vyrovnává v těle mužskou a ženskou energii a pomáhá indigovým a křišťálovým dětem. Odstraňuje nerovnováhu mozku a mysli tím, že jim pomůže vytvořit nové energetické dráhy. Pomáhá ke zvýšení telepatických schopností a intuice. Léčí svalové poruchy, horečku, štítnou žlázu, oblast krku a šíje, mozek, léčí infekce.
Labradorit je kamenem ochrany aury, ochraňuje osobní energii a posiluje hranice, je schopný oddělit vaši energii od energie druhých lidí, zvyšuje vnímavost k fyzickým limitům, zvyšuje sebevědomí a schopnost se adaptovat, pomáhá získat nové nápady a příležitosti. Posiluje a zaceluje auru, odděluje vaše emoce a myšlenky od jiných lidí, příznivě působí na funkci mysli, rozvíjí spirituální schopnosti.
Larimar je modrý kámen, který nám pomáhá s léčivým a evolučním procesem na Zemi. Přináší klid a mír a spirituální podporu. Dokáže vyléčit šrámy pocházející ze vztahů v minulých životech a stará srdeční traumata, dále odbourává sklon k chování, kterým si majitel sám škodí, například zvyk zaujímat pozici mučedníka, uvolňuje strach a potlačené pocity viny. Harmonizuje tělo s novými vibracemi, rozšiřuje vědomí, podporuje snášenlivost a vyrovnanost, uvolňuje spirituální bloky, dává pocítit lásku.
Lazurit vyjasňuje situaci, zlepšuje paměť, uklidňuje, přináší vhledy, rozvíjí intuici, podporuje komunikaci a ochotu vyjádřit pravdu. Léčí migrény, příznivě působí na mozek a žaludek.
Opál – uklidňuje a stabilizuje. Opál růžový je vhodný na slinivku břišní, uklidňuje oči.
Safír uklidňuje emoce, uvolňuje napětí a úzkost, podporuje komunikaci, sebevyjádření a porozumění, být precizní, pomáhá se vypořádat s panickým strachem. Příznivě působí na oči, kůži a na hormony.
Sodalit příznivě působí na myšlení, komunikaci, vnímání, uklidňuje, je vhodný k meditaci, stabilizuje emoce. Spojuje logiku s intuicí a otevírá vnímavost ducha, protože přináší informace z vyšší mysli na tělesnou úroveň. Detoxifikuje krční čakru a je vhodný pro mentální detoxikaci, podněcuje činnost šišinky a třetího oka, funkci mysli, pomáhá při tvoření a uvolnění rigidních mentálních systémů přesvědčení, například pocit sebeklamu, pomáhá se vypořádat s panickým strachem a s přecitlivělostí, je užitečný pro týmovou práci. Příznivě působí na funkci štítné žlázy.

Achát modrá krajka uklidňuje, zmírňuje emoční zranění, podporuje otevření se novým zkušenostem, dodává odvahu, abyste řekli, co už jste chtěli dávno říct, odvahu tvořit a manifestovat, léčí pocit zrady, odpoutání se od minulosti. Příznivě působí na oči. Achát Botswanský pomáhá při přiložení na třetí oko přetnout mentální pouta s partnerem nebo rodičem, který se snaží manipulací nad vámi udržet kontrolu i v dospělosti, a zároveň doplňuje energii, kterou při uvolnění pout potřebujete, uvolňuje potlačenou sexualitu a podporuje vyjádření emocí, povzbuzuje naši tvořivost. Léčí deprese a podporuje plodnost. Achát zelený uzemňuje, uklidňuje, ochraňuje, příznivě působí na funkci žaludku, podporuje trávení, zmírňuje gastritidu, vhodný na plísňové a kožní infekce.
Akvamarín uvolňuje bloky a limity a negativní myšlení, podporuje imunitní systém, inspiruje a přivádí nás k praktickým cílům a podporuje ty, kterým chybí sebejistota, je to také kámen ochrany. Příznivě působí na kůži, na celkové povzbuzení, harmonizuje podvěsek mozkový a štítnou žlázu, při bolestech v krku, očí, bolestí zubů a břicha.
Amazonit ochraňuje, zlepšení paměti a jasnozřivosti, nejlépe působí na krční čakru, uvolňuje emoční bloky, podporuje komunikaci a sebevyjádření. Zajišťuje rovnováhu metabolismu, příznivě působí na žlázy s vnitřní sekrecí a na nedostatek vápníku.
Angelit – uklidňuje, navozuje klid, pomáhá vnímavosti při komunikaci s anděly.
Aventurín navozuje odpočinek, spokojenost, vyrovnanost, vyrovnává a stabilizuje emoce. Léčí bolesti srdce, neklid, podráždění, přináší pocit vyrovnanosti, vnitřní harmonii a klid. Pomáhá přestát významné změny v životě člověka a podporuje projevení citů a vnímání, spojuje rozum a cit, pomáhá při rozhodování. Vhodný pro uklidnění, pocit žárlivosti, pomáhá při tvoření, příznivě působí na funkci sleziny, pomáhá při neuróze a kožních problémech.
Celestit otevírá spojení se spiritualitou a umožňuje uvést do rovnováhy intelekt a instinkty. Tento kámen můžeme umístit do jakéhokoli pokoje, kde potřebujeme zvýšit vibrace. Navozuje hlubokou spokojenost, jasnou mysl a komunikaci.
Čaroid – integruje rozdílné stavy, zlepšuje flexibilitu, pomáhá se spirituálním ukotvení.
Danburit aktivuje energii, rozjasňuje náladu a mysl, transformuje a urychluje proces růstu, léčí srdeční čakru, dává pocítit bezpodmínečnou, vzájemně podporující lásku, pomáhá při napojení na vyšší Já a průvodce, podporuje, abychom šli svou cestou, vhodný k detoxifikaci na všech úrovních.
Heliotrop posiluje a přivozuje nadšení pro věc, pomáhá prakticky projevit své jasnozřivé schopnosti. Působí na imunní systém, krev, posiluje ledviny, funkce jater, detoxikaci střev, čistí negativní energie a příznivě působí na funkci brzlíku.
Jadeit nás spojuje s předky, ochraňuje a stabilizuje nás. Příznivě působí na ledviny, žlučovod, žlučník, játra, slezinu, močový měchýř a močový systém.
Klencový nerost (smithsonite) spojuje nesourodé energie, sjednocuje, zlepšuje soustředění, zlepšuje schopnost komunikace. Je kamenem klidu a je to tlumič problémů, jemně odstraňuje citová zranění, toho, kdo měl těžké dětství a cítil se nemilovaný, je to krystal znovuzrození. Příznivě působí na imunní systém, brzlík, má celkově léčivé schopnosti.
Lepidolit rozvíjí vědomí sebe, ochraňuje, uvolňuje napětí a úzkost, pomáhá při menopauze.
Malachit je kámen ochrany, uvolňuje fyzickou bolest a pomáhá se zotavit po vyčerpanosti, pomáhá při znečištění, uvolňuje podpovrchové napětí, rozvíjí osobní potenciál, harmonizuje duši, rozum, cit a ducha, je vhodný pro uzemnění a odpoutání se od minulosti. Pomáhá při léčbě svalů a kloubů a nemocí imunitního systému.
Petalit očišťuje auru, uklidňuje a vede k jasné mysli, abychom se mohli naladit na vyšší smysl věcí. Podporuje transformaci a působí na jemnohmotné tělo, sjednocuje, očišťuje, léčí systémy přesvědčení po předcích, je to šamanský krystal, pomáhá při vedení, souladu aury a otevírá vyšší čakry.
Smaragd – povzbuzuje, aby člověk mluvil pravdu, upřímnost, otevřenost ve vztahu a harmonii s okolím, uklidňuje.
Sugilit přivádí na Zemi energii fialového záření, učí nás, jak žít v souladu s vlastní pravdou. Provází nás na cestě do minulých životů, a také nám pomáhá najít odpovědi na otázky typu „proč jsem tady“, „odkud pocházím“, „kdo jsem“ a „co všechno ještě musím pochopit“. Pomáhá uvolňovat hluboká zklamání a pomáhá citlivým lidem, aby se adaptovali na pozemské vibrace, a to tím, že uzemňuje. Měl by si ho pořídit každý člověk, který se cítí jako „ztracená existence“, který se necítí na této planetě jako doma. Pomáhá lidem při autismu a dyslexii. Rozvíjí ponětí o své spirituální identitě, integruje. Pomáhá, když potřebujeme přílišnou podporu od lidí.
Topaz otevírá vědomí osobní síly, sebevědomí a relaxace, příznivě působí na játra a oči.
Tyrkys je účinný léčivý, ochranný a očistný kámen, který nás posiluje, tlumí emoce, srovnává myšlení a otevírá jasnozřivé schopnosti. Uvolňuje stres v mysli, čistí životní znečištění, umožňuje duchovní naladění, zlepšuje komunikaci mezi hmotným a spirituálním světem, rozvíjí intuici. Je vhodný při depresích a vyčerpání, příznivě působí na plíce, žaludek a oči, posiluje imunitu, zlepšuje průtok krve tělem, léčí záněty, křeče, dnu a revmatismus.
Vltavín rozšiřuje vědomí, rozvíjí spirituální schopnosti, napomáhá indigovým a křišťálovým dětem přijmout život na Zemi a přizpůsobit se mu v souladu se svou (od narození) vyšší vibrací.
Zlato uklidňuje, očišťuje, detoxifikuje a urychluje léčení.

Zdroj - Judy Hallová - Kameny od A do Z, Kameny od A do Z 2


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.