Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Podzim

PUBLIKOVÁNO: 13.11.2013, AKTUALIZACE: 04.03.2018

V přírodě je úroda sklizena a i my můžeme roztřídit zrno (to užitečné pro náš život) od plevelu (co ke svému životu už nepotřebujeme). Listy na stromech mění barvu a postupně opadávají (nezasahujme do dění a nechme odejít to, co už našemu růstu neprospívá). Ovoce na podzim dozrává, je chutné a šťavnaté (můžeme si vychutnat plody své letošní práce). Venku začíná být zima, a tak si více potřebujeme vytvořit vnitřní teplo.

Učíme se trpělivosti, než „dozrajeme“ k důležitému rozhodnutí. Podzimní rovnodennost je období rovnováhy světla a tmy a nabízí, abychom v sobě přijali světlé i stinné stránky, uvědomili si svou něhu a vytvořili v sobě natolik lásky a podpory, abychom se mohli rozhodovat a jednat podle sebe. Podzim je čas na změnu. Co potřebujete, aby u vás změna proběhla hladce?

Vnitřní spokojenost. Je tu období, abychom si uvědomili svou důležitost a své světlo, abychom nedávali tolik pozornosti „tomu přitažlivému venku“, ale podívali se do sebe a vnímali své světlo a čerpali z něj. Pokud nahlédneme do svého středu, často najdeme v sobě místo světla jakousi nehostinnost a nezajímavost, protože jsme se ho v dětství zřekli a žili jsme spíše podle nefunkčních mezilidských systémů.

Pojďme se adaptovat na právě probíhající změnu ve společnosti a převezměme zodpovědnost za svou spokojenost. Začněme u sebe, odstraňme v sobě bloky a zajistěme si zažívání příjemných pocitů ve vztazích a v práci. Až poté, co si zajistíme dostatek pohody, můžeme vidět věci ve společnosti, obchodu a politice objektivně a realisticky, protože se na ni nedíváme přes svou frustraci a nespokojenost.

Důvěra. Dále, co pomáhá v období změn, je uvědomit si, že je za mnou něco většího, co mě přesahuje, ať už mi to napojení zprostředkovává kmen stromu, o který se v lese mohu opřít; mužští a ženští předci, kteří (v jiné dimenzi) stojí za mnou a posilují mě;  spojení s vyšším Já, kde najdu skutečnou oporu; nebo když se na přednášce nebo kurzu propojíme a vytvoříme silné energetické pole, kde každý může uvolnit hluboce položené strachy nebo pustit (v sobě dlouho potlačovanou) energii, aby jím pouze prošla, bez posuzování a hodnocení a jemu se ulevilo.

Každý z nás se teď potřebuje vyladit na sebe, pustit se domnělých jistot, které nás dosud „dětsky“ chránily (např. systémy, že nás někdo/něco zachrání). Není už s čím bojovat, když všechny boje, odehrávající se v naší hlavě, souvisí s naší minulostí, a naši nepřátelé jsou pouze imaginární. Tato přesahující síla neboli velká duše, nám dodá v době přechodu dostatečnou podporu, abychom si dovolili být sami sebou.

Nechat energii, aby proudila a tvořit. Největší spokojenost zažívám, když úplně pustím kontrolu nad svým životem, jsem spontánní a nechám, aby se věci odehrávaly svým tempem. Vnímám, že v ten okamžik energie kundalini, která mi v daný okamžik proudí tělem, vystoupá až do korunní čakry, což způsobí, že v sobě nezadržuji žádnou energii a nechávám své myšlenky a pocity volně proudit. To vše se může dít pouze s naprostou důvěrou, že myšlenky a pocity, které mnou prochází, jsou v pořádku.

Baví mě, když se do tohoto stavu dostanu s lidmi a v daný moment si dovolíme nechat toku volný průběh. V ten moment společně přicházíme na nový způsob vyřešení problému, protože řešení není podle mě (tedy mého ega a zkušeností), ani podle druhého člověka (jeho ega a zkušeností), ale podle univerza, podle nové cesty, která dosud nebyla dostupná. Tento druh tvorby, spolupráce a životního stylu mě velmi naplňuje a vidím v něm velký potenciál.

Nová doba. Další cestu k využití potenciálu současné doby vidím v tom, že se budeme více navzájem vnímat. Když se setkáme, tak mluvíme o tom, co druhému doporučujeme, místo toho, abychom se „naladili na zdroj“ a sami sobě věřili, že právě my máme ty pravé poznatky pro lidi, se kterými se setkáváme. Z tohoto úhlu pohledu jsou rady každého člověka, který má otevřené srdce, cennější, než rady duchovního mistra, který už dávno zemřel.

Tato doba je o uvědomění si sebe, božské jiskry v sobě, uvědomění si vlastní cesty a svého přístupu ke zdroji (lásky, financím, pracovního naplnění atd.). Naše nespokojenost je cestou, jak se ještě více vnímat a přímo se napojit na vnitřní zdroj, ať už se vám nedaří najít vhodného partnera nebo máte finanční problémy. U léčitelů, učitelů a terapeutů vidím před sebou dvě výzvy: Řkat své názory s lehkostí a klidem, i když jsme za to v minulých životech byli mnohokrát potrestáni;  a zůstat ve své síle, být spontánní a pravdivý, bez autocenzury, co na to budou říkat druzí lidé, i když jsme tuto sílu v minulých životech zneužili.

Nemoc. Nemusíme se bát ne-mocí (i když stavy, které nemoc doprovází, jsou nepříjemné). Nemusíme mít z nich strach (protože strach nemoc způsobil). Nejlepším lékem pro ne-mocného je obklopit HO vibracemi lásky; lidmi, kteří v první řadě vnímají HO (jeho zdroj, lásku a sílu duše) a až pak jeho ne-moc; a naslouchat MU, co opravdu potřebuje (místo prvoplánových rad a utěšování "neměj strach"). Ve vší pokoře bych ráda měnila pojetí nemoci (jako strachu) na vědomí nemoci jako příležitosti k růstu a příležitosti se naučit se tělo vědomě ovlivňovat.

Práce s vysokofrekvenčním světlem. Další způsob, jak přivítat do svého života změnu, je abyste si dovolili změnit vzpomínky negativních zkušeností na pozitivní zkušenosti (vyšší Já si přeje, abyste se přijímali, a je mu jedno, jestli tento pocit zažijete, nebo se vám o něm jen zdá) a představili si přijetí kvality, kterou jsme tenkrát potřebovali a nedostali.

Tomuto procesu nejlépe asistuje proudění vysokofrekvenčního světla (užívám Plejádskou světelnou terapii) nebo proudění energie v pyramidě (doporučuji navštívit pyramidu v Postoupkách). Díky působení vysokofrekvenční energie si můžeme znovu vzpomenout na vibrace bezpodmínečné lásky, cítit se tu „jako doma“, a tak si vzpomenout na pocit, který jsme zažívali, když jsme se narodili a pak ho zapomněli.

Přeji vám příjemně strávený podzim, plný změn.
Ivana Valová


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.