Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a mysl
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Léčení s krystaly

PUBLIKOVÁNO: 01.11.2014, AKTUALIZACE: 04.12.2017

Krystaly svou jemnohmotnou energií ovlivňují náš mentální a energetický systém. Pokud s nimi budeme pracovat, budeme schopni si udržet zdraví. Krystaly se po staletí užívaly k léčení. Ty, které se objevují v současné době, jsou obzvláště důležité, protože nám pomáhají uvolnit fyzické, emocionální a mentální bloky, které jsou výsledkem současné doby a současně nám ukazují možnosti přístupu k novému vědomí a jinému životního stylu.

Není třeba vědět, ve které části těla je nerovnováha, protože krystal tento nesoulad zachytí, udá ho do pořádku a znovu nabije dané místo (čakru). Položením krystalu na čakru uvolníte negativní kvality nebo určité vzorce, které jsou spojené s danou čakrou, nebo krystaly podpoří pozitivní kvality. Cvičení pomůže procítit a otevřít čakry a udržovat je v dobrém stavu, uvědomit si hranice své aury, a až budete připraveni, aktivujete si vyšší čakry.

Pokud jste nemocní nebo máte blok, je vhodné léčit i jen jednu čakru a nechat krystal na čakře cca 20 minut. Pro rychlou léčbu je třeba užít hůlku a spirálovitě uvolnit nebo přidat do daného místa energii.

Společným rysem krystalů je, že jsou nástroje, které zesilují vaše záměry léčit. Nemoc je stav nerovnováhy, která vychází z fyzické nerovnováhy, emočních bloků, potlačených emocí, nezdravých myšlenek nebo špatným životním prostředí. V některých případech dochází k přerušení kontaktu mezi fyzickým tělem a jeho biomagnetickým obalem. Pokud tuto nerovnováhu nezaznamenáme, začneme být nemocní.

Krystaly léčí holisticky, působí současně na fyzické, citové, mentální i spirituální rovině. Dokonale slaďují energie a odstraňují nerovnováhu tím, že se dostanou až ke kořenu problému. Pracují na základě vibrací a uvádějí do rovnováhy auru, tedy biomagnetický obal, který obklopuje každého člověka. Jejich vibrace pronikají tělem a aktivují spojovací body s čakrami, které regulují vibrace těla. Krystaly léčí auru a přes léčení aury se vyléčí fyzické tělo.

Aura je spojena s tělem přes systém čaker. Práce se systémem čaker umožňuje práci s léčením mysli a fyzického těla. Regenerace energií čakrového systému vede k vyléčení všech úrovní mentálního a spirituálního těla a duše. Kameny identifikují příčiny nemocí a bolesti a eliminují napětí v těle, čímž umožní tělu, aby se samo uzdravilo.

Krystaly lze užít i jako tišící prostředek bolesti, kdy krystal nebo hůlka nám slouží jako zdroj přirozené frekvence. Princip je podobný vysílači a rádiu – když je rádio naladěno na frekvenci, která odpovídá frekvenci vysílače, dojde k elektromagnetické rezonanci a my slyšíme z rádia určitou píseň. Krystal a hůlka mohou fungovat jako ladičky – když je vezmeme do ruky, namíříme či položíme na určitou část těla, mohou nám pomoci vyladit tuto část na korektní vibrace – krystal tedy slouží jako prostředek ke znovuobnovení frekvence daného místa.

Vibrace určitého krystalu harmonizuje věci a lidi kolem nás s jejich vyššími energiemi. Každý kámen má jiné určení a my můžeme využít této kvality k léčení nebo vyrovnání potřebné energie. Pokud tento kámen budeme mít u sebe nebo si ho dáme pod polštář, pomůže nám zůstat svěží a zdravý po celý den. Křišťáloví jedinci jsou přirozeně vnímaví ke krystalům a ukazují znalost léčení krystaly, aniž by je tomu někdo učil. 

Krystaly a čakry. Čakra Země (záhněda). Základní čakra (červený jaspis, rubín). Sakrální čakra (karneol) Solární plexus (citrín, jantar). Nižší srdeční čakra (danburit). Srdeční čakra (růženín, jadeit). Vyšší srdeční čakra (kunzit). Čakra sleziny (zelený aventurín). Krční čakra (tyrkys, modrý achát). Čakra minulých životů (azurit). Třetí oko (lazurit). Korunní čakra (ametyst). Čakra soma (klencový nerost). Příčinná čakra (kyanit). Čakra duše (selenit). Čakra hvězdné brány (křišťál) – zlatá.

Krystaly a energetické pole. Je třeba pravidelně čistit své pole, protože negativní myšlenky, energie nebo pocity se zachytávají v naší auře, a proto onemocníme. Krystaly mohou léčit díry v auře, které se tu vyskytují z fyzických poškození, vyčerpání z nemoci, emoční nebo mentální bolesti. Tím, že posílíte svou auru, znemožníte lidem, aby vám napadali váš osobní prostor nebo aby vám samovolně unikala energie. Krystaly, které chrání a čistí auru: labradorit, fluorit, jantar, ametyst, apačova slza, černý jadeit, heliotrop, citrín, turmalín, gagát, magnetit, kunzit, selenit, záhněda.

Cvičení. Kam až zasahuje má aura? Kontrola slabých míst a háčků v auře, ze kterých lidé odebírají energii. Umístěte záhnědu k nohám, červený jaspis na židli pod vás, labradorit do levé ruky, křišťál nebo selenit do pravé ruky. Pravou ruku oddalujete od těla a zjistíte, kde končí vaše aura. Dále touto rukou poznáte slabé (chladné) nebo příliš aktivní (horké) body v auře – u tohoto místa držte krystal. Pak pohlaďte krystalem celou auru a zjistěte, jestli tu jsou nízkovibrační provazce (háčky) vedoucí k jinému člověku. Krystal tyto provazce posílá zpátky, odstraňuje a uvádí tuto část aury do původního stavu. Jsou tu nějaké emoce, myšlenky? Pokud ano, krystal je uvolňuje. Jsou odstraněny všechny blokace? Nakonec celou auru pohlaďte labradoritem, kdy tento kámen posílí a zapečetí auru.

Koupel s krystaly. Halit neboli kamenná sůl se ve vodě rozpouští, čímž vás energeticky čistí a revitalizuje. Další krystaly vám dávají pociťovat lásku – růženín, danburit, larimar, rodonit. Můžete je dát přímo do vody nebo je mít ve vaně v ruce a masírovat si srdeční čakru a břicho. Dále můžete zapálit svíčku a invokovat energii Venuše, planetu lásky, také můžete dát do vody několik kapek oleje z růže.

Masáž pomocí krystalu. Krystalové hůlky, které jsou na jednom konci zakulacené, krystalové vejce nebo vyhlazené krystaly lze užít k masáži. Uvolňují napětí a naplňují dané místo vlastnostmi daného kamene. Pro pocit bezpodmínečné lásky a odpuštění užijte růženín, rodonit vám pomůže uvolnit vzpomínky, pokud vás někdo zneužil, karneol, křišťál nebo červený jaspis vám dodá životní energii, ametyst pro rozšíření spirituálního vědomí, angelit pro zážitek kontaktu s anděly. Krystalem se můžete masírovat po celém těle, všude, kam dosáhnete, nebo se můžete masírovat navzájem s partnerem. Vyberte si vhodný krystal a kružte jím na části těla a tak uvolníte nepotřebnou energii z těla. Tuto část masírujte do té doby, než vaše tělo nepocítí lásku krystalů. Můžete si říkat: „Jsem v bezpečí. Jsem milován. Důvěřuji si. Důvěřuji krystalu.“

Ivana Valová
Atlantská škola

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.