Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Krystaly, emoce a změna v životě

PUBLIKOVÁNO: 22.11.2017, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Krystaly vyplaví na povrch potlačené emoce, skryté pocity zranitelnosti, jemně nás na ně upozorní a ukážou nám, jaký dar nám přinášejí. Emoce jsou uloženy v emočním těle. Vyberte si krystal, který budete po 7 dní dávat na určitou část těla. Někdy to může trvat delší dobu, než emoce vyplavou na povrch. Po týdnu si vyberte další krystal, který tuto část těla vyléčí.

Uvádím zde negativní emoci; čakru, se kterou emoce souvisí;
vhodný krystal pro vstřebání dané emoce do každodenního života; pozitivní emoci.
Bezmoc – čakra Země – záhněda – Podpora.
Nejistota – 1. čakra. – červený jaspis – Bezpečí.
Odmítání – 1. a 4. čakra – rodonit – Ocenění.
Stud – 1. čakra – rodochrozit - Přijetí.
Nízké sebevědomí – 2. čakra – karneol – Sebevědomí.
Nadřazenost – 3. čakra – žlutý jaspis – Empatie.
Žárlivost – 4. čakra – zelený aventurín – Soucit.
Závislost – čakra vyššího srdce – růženín – Bezpodmínečná láska.
Neupřímnost – 5. čakra – modrý achát – Upřímnost.
Zmatek – 6. čakra – sodalit – Jasnost.
Arogance – 7. čakra – křišťál – Radost.
Celkové zklidnění emocí – dát 8 zelených aventurínů kolem těla

Jak se vypořádat se změnou. Každý člověk na této planetě se alespoň jedenkrát v životě se pokusil změně vyhnout, zjednodušit si proces změny nebo strávit dlouhé hodiny vysvětlováním, jakou změnu by chtěl udělat a proč ji chce udělat. Změna je součástí přirozeného řádu, je to něco, čemu potřebujeme porozumět a přizpůsobit se. Práce s krystaly nám pomohou změnit okolnosti a znovu získat pocit, že můžeme mít život ve svých rukou. Krystaly nás stabilizují, zklidňují, uvolňují strach, úzkost a zmatek mysli. Pokud danou situaci nemůžeme změnit, můžeme se pomocí krystalů změnit uvnitř, a tak omezit stres a napětí. 

Vhodné krystaly:

Azurit zpřístupňuje hluboce položené vzpomínky, otevírá intuici, je to univerzální léčivý kámen. Dumortierit pomáhá překonat závislost na partnerovi a ulehčuje stát sebejistě na vlastních stanoviscích, pomáhá být trpělivý. Jsme-li zmatení nebo rozrušení, pomáhá nám převzít kontrolu nad životem. Podporuje schopnost jasně uvažovat a schopnost vyjádřit se a stabilizuje vztahy. Podporuje praktické úsilí, emoční rovnováhu, trpělivost a porozumění.

Chryzokol nám svou jemnou energií pomáhá uvolnit potlačené pocity a vyrovnat se se svou zranitelností a stát se znovu otevřenými a citlivými lidmi. Dále pomáhá rozvíjet trpělivost, laskavost, toleranci, soucit a skromnost. Příznivě působí na plíce a pomáhá při rozhodování.

Křemen je nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pokud v ruce držíte křišťál, vaše biomagnetické pole se zdvojnásobí. Práce s křišťálem umožňuje naladění na vibraci, kterou potřebujeme k uzdravení nebo ke splnění úkolu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnější vyšší těla a současně vede ke hlubokému očištění a spojení s myslí. Jeho krystaly v sobě uchovávají informace jako přírodní počítač a současně představují duchovní knihovnu, která čeká, až do ní někdo vstoupí. Pomáhá při kontaktu se spirituální říší, ukazuje příčiny nemocí a předpovídá, pomáhá soustředit myšlenky a zvyšuje naši vnímavost, zvyšuje energie dalších nerostů, posiluje auru, očišťuje a posiluje vaši energii. Pomáhá poznat sám sebe, vnitřní Já, nabíjí auru, stimuluje životní energii, neutralizuje elektromagnetický smog - vhodný k počítači a televizi. Uvolňuje pocit arogance, příznivě působí na funkci mysli, je vhodný pro posílení soustředění, paměti a učení, rozvinutí spirituálních schopností, podněcuje činnost imunitního systému, je vhodný při hojení popálenin.

Kunzit nás spojuje s duší a léčí citové zranění na hlubší úrovni, uvolňuje strachy a smutek spojené s minulostí a tak nás uvádí do emocionální rovnováhy. Pokud kunzit položíte na krční čakru, stimuluje energii celého energetického systému. Na srdeční čakře podporuje sebevědomí, pomáhá řešit problémy a pomáhá při vyjasnění a toleranci. Na korunní čakře a třetím oku pomáhá vytvořit bezpečné a klidné místo k meditaci. Kunzit uvolňuje z aury škodlivé energie, uvolňuje negativní pocity a myšlení. Pomůže jednat na základě kritiky, pomáhá překonat depresi, psychiatrické problémy nebo při léčbě emočního stresu. Uvolňuje svalové napětí a zlepšuje trávení, jemně uvolňuje bloky, léčí staré emoční zranění, které brání tvořivosti a plodnosti, podporuje nás a uklidňuje.

Měsíční kámen spojuje s ženskou částí a měsíční energií, plodností, růstem, střídáním období, přirozeným úbytkem a příbytkem energie, emoční rovnováhou a intuicí. Působí na tělní tekutiny a uvolňuje napětí. Uklidňuje žaludeční potíže, trávicího ústrojí, příznivě působí na vaječníky a dělohu a při nespavosti.

Rodonit nás spojuje s pravým Já a pomáhá rozpoznat naši pravdu, pomáhá nám v době změny najít ten nejlepší směr, prakticky vyjádřit své emoce, motivuje nás. Přitahuje lásku do života, dává pocítit lásku, pomáhá uvolnit trauma, zneužití a šok, pocit odmítnutí. Je to hojič ran, pomáhá při bodnutí hmyzu, při křečích, poruchách sluchu a plodnosti, je to „první pomoc při šoku“.

Rodochrozit spojuje nižší a vyšší čakry. Jeho růžové světlo učí srdce přijmout a vstřebat životní zkušenosti a zranění bez uzavření se životu, což umožňuje přinést energii vyšších sfér do svého života. Je to nejlepší krystal na pomoc a podporu lidí s fyzickým, psychickým a sexuálním zneužíváním. Jemně uvolňuje bloky, léčí staré emoční zranění, které brání tvořivosti a plodnosti, podporuje nás a uklidňuje. Vhodný na zlomené srdce a vyléčení traumat z minulosti. Pomáhá se vyrovnat s pocitem odmítnutí. Uvolňuje svalové napětí a zlepšuje trávení, příznivě působí na plíce, štítnou žlázu, infekce a kožní problémy.

Růženín čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Dejte si ho v noci pod polštář, noste ho jako přívěšek nebo si ho dejte do čtyř rohů postele. Podporuje milovat sám sebe. Pokud si vyléčíme srdce, žijeme v radosti a vnitřním klidu, milujeme bezpodmínečně bez očekávání a připoutanosti. Uvolňuje emoční napětí, nízké sebevědomí, vynáší na povrch staré záležitosti, abyste je vyřešili, vyrovnává energii. Učí soucitu, uklidňuje, dává pocit lásky, přeměňuje negativní na pozitivní energii, přináší láskyplné vibrace, pocit citové závislosti, pomáhá při rozhodování. Je vhodný na popáleniny, puchýře, kožní problémy, na pleť.

Selenit (sádrovec) je velmi očistný krystal, uvolňuje zablokovanou, negativní energii, vyjasňuje myšlení, pomáhá v prostoru udržet klid a mír, přitahuje spirituální energii k vytvoření bezpečného a posvátného místa, otevírá čakru duše a napojuje na energii Plejád. Podporuje telepatii, učí nás, jak nejlépe řešit problémy, umožňuje proniknout k jádru věcí a uklidnit zmatek v duši, pomáhá nám porozumět plánu duše a umožňuje nám vnést vyšší principy do každodenního života. Pomáhá zjistit životní úkol a aktivuje světelné tělo. Rovná páteř a zvyšuje její ohebnost, pomáhá při epilepsii, při kojení a výživě dítěte.

Serpentin – uklidňuje, stabilizuje, podporuje proud energie v těle, rozšiřuje vědomí.

Unakit – pomáhá řešit konflikty, vyrovnává emoce, uklidňuje.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.