Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Krystaly a život v harmonii

PUBLIKOVÁNO: 22.11.2017, AKTUALIZACE: 05.03.2018

Žijeme v nedokonalém světě. Můžeme být zruční v udržení si zdravého těla, vyrovnání svých emocí či kontrole mentálních procesů, nemůžeme ale vyloučit vliv prostředí na nás. Mezi námi a prostředím dochází k neustálé výměně, a to vzduchem, který dýcháme, nebo jídlem a pitím, které přijímáme.

U buněk těla dochází k neustále obnově, každý atom v našem těle je během několika let vyměněn. Jsme tím, co jíme, jsme tím, kde bydlíme, jsme tím, kde pracujeme.

A proto je třeba se přizpůsobit svému prostředí, abychom omezili nevyhnutelné napětí, které zažíváme ve svém každodenním životě, a to například způsobem, jak nás krystal může ochránit od elektromagnetického napětí a sladit nás s energiemi našeho okolí.

Vhodné krystaly:

Achát modrá krajka uklidňuje, zmírňuje emoční zranění, podporuje otevření se novým zkušenostem, dodává odvahu, abyste řekli, co už jste chtěli dávno říct, odvahu tvořit a manifestovat, léčí pocit zrady, odpoutání se od minulosti. Příznivě působí na oči. Achát Botswanský pomáhá při přiložení na třetí oko přetnout mentální pouta s partnerem nebo rodičem, který se snaží manipulací nad vámi udržet kontrolu i v dospělosti, a zároveň doplňuje energii, kterou při uvolnění pout potřebujete, uvolňuje potlačenou sexualitu a podporuje vyjádření emocí, povzbuzuje naši tvořivost. Léčí deprese a podporuje plodnost. Achát zelený uzemňuje, uklidňuje, ochraňuje, příznivě působí na funkci žaludku, podporuje trávení, zmírňuje gastritidu, vhodný na plísňové a kožní infekce.

Akvamarín uvolňuje bloky a limity a negativní myšlení, podporuje imunitní systém, inspiruje a přivádí nás k praktickým cílům a podporuje ty, kterým chybí sebejistota, je to také kámen ochrany. Příznivě působí na kůži, na celkové povzbuzení, harmonizuje podvěsek mozkový a štítnou žlázu, při bolestech v krku, očí, bolestí zubů a břicha.

Amazonit ochraňuje, zlepšení paměti a jasnozřivosti, nejlépe působí na krční čakru, uvolňuje emoční bloky, podporuje komunikaci a sebevyjádření. Zajišťuje rovnováhu metabolismu, příznivě působí na žlázy s vnitřní sekrecí a na nedostatek vápníku.

Angelit – uklidňuje, navozuje klid, pomáhá vnímavosti při komunikaci s anděly.

Aventurín navozuje odpočinek, spokojenost, vyrovnanost, vyrovnává a stabilizuje emoce. Léčí bolesti srdce, neklid, podráždění, přináší pocit vyrovnanosti, vnitřní harmonii a klid. Pomáhá přestát významné změny v životě člověka a podporuje projevení citů a vnímání, spojuje rozum a cit, pomáhá při rozhodování. Vhodný pro uklidnění, pocit žárlivosti, pomáhá při tvoření, příznivě působí na funkci sleziny, pomáhá při neuróze a kožních problémech.

Celestit otevírá spojení se spiritualitou a umožňuje uvést do rovnováhy intelekt a instinkty. Tento kámen můžeme umístit do jakéhokoli pokoje, kde potřebujeme zvýšit vibrace. Navozuje hlubokou spokojenost, jasnou mysl a komunikaci.

Čaroid – integruje rozdílné stavy, zlepšuje flexibilitu, pomáhá se spirituálním ukotvení.

Danburit aktivuje energii, rozjasňuje náladu a mysl, transformuje a urychluje proces růstu, léčí srdeční čakru, dává pocítit bezpodmínečnou, vzájemně podporující lásku, pomáhá při napojení na vyšší Já a průvodce, podporuje, abychom šli svou cestou, vhodný k detoxifikaci na všech úrovních.

Heliotrop posiluje a přivozuje nadšení pro věc, pomáhá prakticky projevit své jasnozřivé schopnosti. Působí na imunní systém, krev, posiluje ledviny, funkce jater, detoxikaci střev, čistí negativní energie a příznivě působí na funkci brzlíku.

Jadeit nás spojuje s předky, ochraňuje a stabilizuje nás. Příznivě působí na ledviny, žlučovod, žlučník, játra, slezinu, močový měchýř a močový systém.

Klencový nerost (smithsonite) spojuje nesourodé energie, sjednocuje, zlepšuje soustředění, zlepšuje schopnost komunikace. Je kamenem klidu a je to tlumič problémů, jemně odstraňuje citová zranění, toho, kdo měl těžké dětství a cítil se nemilovaný, je to krystal znovuzrození. Příznivě působí na imunní systém, brzlík, má celkově léčivé schopnosti.

Lepidolit rozvíjí vědomí sebe, ochraňuje, uvolňuje napětí a úzkost, pomáhá při menopauze.

Malachit je kámen ochrany, uvolňuje fyzickou bolest a pomáhá se zotavit po vyčerpanosti, pomáhá při znečištění, uvolňuje podpovrchové napětí, rozvíjí osobní potenciál, harmonizuje duši, rozum, cit a ducha, je vhodný pro uzemnění a odpoutání se od minulosti. Pomáhá při léčbě svalů a kloubů a nemocí imunitního systému.

Petalit očišťuje auru, uklidňuje a vede k jasné mysli, abychom se mohli naladit na vyšší smysl věcí. Podporuje transformaci a působí na jemnohmotné tělo, sjednocuje, očišťuje, léčí systémy přesvědčení po předcích, je to šamanský krystal, pomáhá při vedení, souladu aury a otevírá vyšší čakry.

Smaragd – povzbuzuje, aby člověk mluvil pravdu, upřímnost, otevřenost ve vztahu a harmonii s okolím, uklidňuje.

Sugilit přivádí na Zemi energii fialového záření, učí nás, jak žít v souladu s vlastní pravdou. Provází nás na cestě do minulých životů, a také nám pomáhá najít odpovědi na otázky typu „proč jsem tady“, „odkud pocházím“, „kdo jsem“ a „co všechno ještě musím pochopit“. Pomáhá uvolňovat hluboká zklamání a pomáhá citlivým lidem, aby se adaptovali na pozemské vibrace, a to tím, že uzemňuje. Měl by si ho pořídit každý člověk, který se cítí jako „ztracená existence“, který se necítí na této planetě jako doma. Pomáhá lidem při autismu a dyslexii. Rozvíjí ponětí o své spirituální identitě, integruje. Pomáhá, když potřebujeme přílišnou podporu od lidí.

Topaz otevírá vědomí osobní síly, sebevědomí a relaxace, příznivě působí na játra a oči.

Tyrkys je účinný léčivý, ochranný a očistný kámen, který nás posiluje, tlumí emoce, srovnává myšlení a otevírá jasnozřivé schopnosti. Uvolňuje stres v mysli, čistí životní znečištění, umožňuje duchovní naladění, zlepšuje komunikaci mezi hmotným a spirituálním světem, rozvíjí intuici. Je vhodný při depresích a vyčerpání, příznivě působí na plíce, žaludek a oči, posiluje imunitu, zlepšuje průtok krve tělem, léčí záněty, křeče, dnu a revmatismus.

Vltavín rozšiřuje vědomí, rozvíjí spirituální schopnosti, napomáhá indigovým a křišťálovým dětem přijmout život na Zemi a přizpůsobit se mu v souladu se svou (od narození) vyšší vibrací.

Zlato uklidňuje, očišťuje, detoxifikuje a urychluje léčení.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.