Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Krystaly a vyrovnání mysli

PUBLIKOVÁNO: 07.04.2012, AKTUALIZACE: 05.03.2018

Stejně tak jako nás charakterizuje naše tělo, i naše emoce určují to, kým, jsme. Postoj našeho těla i jeho vzhled ovlivňuje, jak se cítíme. Lidé mají tendenci oddělovat svou mysl od emocí, logické a racionální schopnosti, od instinktivních a impulzivních reakcí. Ve skutečnosti jsou tyto dvě složky propojeny, protože naše racionální mysl je neustále zaplněna analýzou a ospravedlňováním svých emočních reakcí. Krystaly zklidňují myšlenkové procesy, což vede k jasným rozhodnutím a určení nejdůležitějších potřeb těla a mysli, abychom se mohli vyléčit.

Je třeba se vypořádat s citlivými záležitostmi, jako je deprese a závislosti, a tak objevit sebedůvěru, empatii a pocit bezpečí. Je třeba ovládnout svou mysl. Jasnost krystalové energie pomáhá znovu naprogramovat mozek a mysl, aby sloužili vašemu životu. Krystaly mají vliv na jasnost myšlení, a jak dobře analyzujete situace ve vašem životě. Uklidňují roztěkanou mysl a povzbuzují zpomalenou činnost mysli. Pokud při zkoušce máte v kapse heliotrop, pomůže vám ve schopnosti soustředit se a překonat únavu mozku. Pro zklidnění mysli je vhodné nosit krystaly jako náušnice nebo si je dát v noci pod polštář.

Soustředění, paměť, učení – ametyst, karneol, labradorit, křišťál, fluorit, záhněda, sodalit, heliotrop.
Rozhodnutí – ametyst, heliotrop, růženín, chryzokol.
Tvořivost – zelený aventurín, jaspis, růženín, sodalit.
Uvolnění systémů přesvědčení – sodalit, azurit.
Závislost – ametyst.
Zklidnění – modrý achát, celestit.
Neuróza – zelený aventurín.
Přecitlivělost – turmalín, sodalit, ametyst.
Deprese – kunzit, sluneční kámen, záhněda.
Panika – sodalit, růženín.

Citrín je kámen hojnosti, dodává energii a naplňuje nás životní sílou, abychom si přitáhli to, po čem naše srdce touží. Napomáhá prohloubit meditaci, podporuje a stabilizuje mysl, podporuje paměť, zlepšuje soustředění na přítomný okamžik, přináší úspěch, zvyšuje sebevědomí a vědomí své ceny. Vhodný k přitáhnutí bohatství, prosperity a při přecitlivosti na kritiku ostatních, pomáhá, pokud nám schází podpora ostatních, při spirituálním odtržení aktivuje korunní čakru. Vhodný při trávicích potížích, problémech při menstruaci a menopauze, příznivě působí na žlázy s vnitřní sekrecí.

Chrysopras podporuje klidný spánek, očišťuje, zvyšuje tvořivost. Příznivě působí na vaječníky a dělohu, prostatu, uvolňuje stres a bolest břicha.

Jantar žlutý podporuje cokoli „pomalé, chladné a málo aktivní“, rozjasňuje mysl, uvolňuje stres, čistí prostor kolem nás. Působí jako účinné přírodní antibiotikum, příznivě působí na trávicí a nervový systém, močový měchýř a močový systém, střeva a žlázy s vnitřní sekrecí.

Kalcit (vápenec) zlepšuje proud energie v těle, uvolňuje napětí, uvolňuje ztuhlost, přináší stabilitu a soudržnost. Pomáhá tam, kde se točíte v začarovaném kruhu, urychluje vývoj a růst. Uvádí do rovnováhy citové napětí a zvyšuje sebedůvěru. Napomáhá usazování vápníku v kostech a současně brání jejich vápenatění, posiluje kostru a klouby, u malých dětí napomáhá růstu, léčí kožní vředy, bradavice, hnisající rány, močové cesty.

Karneol je jeden z nejlepších kamenů pro léčení, obnovuje vitalitu, motivaci a tvořivost, dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život a motivuje k úspěchu. Pomáhá proniknout až ke kořenům toho, co nám znepříjemňuje život, a dodává sílu k vytrvalému jednání. Pomáhá získat víru v sebe, uvolňuje stagnaci a obnovuje důvěru a lásku ve vztazích, uvolňuje stres a traumata, je vhodný pro posílení soustředění, paměti a učení. Zesiluje a povzbuzuje naši energii. Příznivě působí na žlučník, ženské orgány a zvyšuje plodnost.

Pyrit je spojen se solárním plexem a sluncem, působí na melancholii, úzkost a frustraci, zlepšuje paměť, vnímání a proces rozhodování, ochraňuje proti negativním vlivům, uzemňuje, příznivě působí na plíce.

Sluneční kámen nám dává pozitivní pohled na život, zůstat uzemněný a praktický ve všech činnostech, přináší sebevědomí, vitalitu, tvořivost, podporu, přívětivost, pomáhá překonat depresi a přeměňovat negativní myšlenky a pozitivní.

Šiva krystal aktivuje základní a sakrální čakru, zvyšuje a ovládá energii kundalini. Usnadňuje spojení protikladů, jako je mužské a ženské, tělo a duše. Obnovuje důvěru v mužskou energii a ve vlastní mužské aspekty. Pomáhá přetínat éterické provazce po ukončení vztahu - uvolňuje „háčky“. Otevírá cestu k novému vztahu a pomáhá znovu získat ženskost a ženskou sílu. Pomáhá při neplodnosti, impotenci a potížích při menstruaci.

Tygří oko podporuje „pohnout se v životě“, být společenský, podporuje provádění praktických činností, zvyšuje sebevědomí a jasnost myšlení. Léčí přehnanou vnímavost ke kritice.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.