Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Krystaly a stabilizace, uzemnění

PUBLIKOVÁNO: 22.11.2017, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Čím více se otevíráme kolektivnímu vědomí, tím více si musíme být jistí vlastních hranic. Tyto cvičení jsou zaměřené na uzemnění, zaměření do svého středu a zabezpečení osobních energetických hranic.

Lidské tělo je vodivým elektrickým organismem, jehož buňky mezi sebou komunikují na elektrochemické bázi, ale také přes nepatrnou explozi světla, bioluminiscenci. Je dokázáno, že lidé a krystaly na sebe vzájemně působí, jako dvě samostatné jednotky, a které si mezi sebou vyměňují informace.

Vhodné krystaly k uzemnění, stabilizace těla a přílivu životní energie:

Aragonit podporuje jasnost, vynalézavost, podpora disciplíny a učení. Uvolňuje svaly, léčí kosti.

Astrofylit uvolňuje, zesiluje energii, aktivuje. Léčí epilepsii, nemoci tlustého střeva a hormonální poruchy.

Granát dodává energii, pomáhá při novém projektu, aktivuje, stimuluje, pomáhá při strnulosti, podporuje proud energie v těle.

Hematit uzemňuje, ochraňuje, stabilizuje. Pomáhá zlepšit sebevědomí, přináší sílu a odvahu, podporuje proud energie v těle, uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang, napravuje nevyváženosti jin. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Posiluje sebedůvěru a ponětí svých hranic. Zvyšuje schopnost přežít a pomáhá překonat plachost. Hematit obrací pozornost k nenaplněným touhám, představující hnací motor lidského života. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť. Je obzvláště účinný na matematiku a technické předměty. Pomáhá překonávat různá omezení a uvolnit závislosti. Pomocí své energie propojuje energie duše s krevním systémem. Pomáhá nahradit staré, nefunkční modely novými, funkčními. Posiluje a reguluje tvorbu krve – léčí anemii, čistí krev, pomáhá regenerovat tkáň, podněcuje ukládání železa, mírní horečku.

Chiastolit ochraňuje od strachu, přináší rozvahu a duševní rovnováhu, pomáhá pochopit a prozkoumat říši nesmrtelnosti, spojuje smrt se znovuzrozením, rozhání iluze, zahání obavy a pomáhá lidem čelit realitě, posiluje analytické schopnosti. Sráží horečku, zastavuje krvácení, snižuje překyselení organismu, léčí revmatismus a dnu, ale také paralýzu a nervový systém.

Jantar černý (gagát, nefrit) je zkamenělé dřevo, ochraňuje, podporuje hojnost, finanční záležitosti, rozvoj podnikání, mít kontrolu nad svým vlastním životem, dodává rovnováhu při proměnlivých náladách, vyrovnává, léčí migrénu, epilepsii, nachlazení, bolest v krku, menstruační potíže.

Jaspis červený uzemňuje, pomáhá v řešení problému, regeneruje, vyvažuje mužskou a ženskou energii, pomáhá naplnit naše záměry a pochopit, jak postupovat během konfliktů, otevírá nás k zažívání rozkoše, podporuje kreativitu, dodává odvahu, stimuluje životní energii, pocit nejistoty. Příznivě působí na žlučovod, trávení, oběhový systém a pohlavní orgány, detoxikuje játra a léčí záněty. Jaspis žlutý pomáhá při emoční detoxikaci, pocitu nadřazenosti, detoxifikaci žaludku, příznivě působí na játra, žlučník, střeva, vyrovnává minerály v těle.

Magnezit přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci, dodává harmonii, pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit, umožňuje nenechat se zasáhnout problémy jiných, vynáší na povrch sebeklamy, pomáhá rozpoznávat podvědomé pocity a myšlenky. Má podobnou strukturu jako kost a je vhodný k léčení kostí a zubů, reguluje hladinu vápníku a magnézia, léčí nespavost a srdeční choroby.

Obsidián černý transformuje, rozbíjí bloky, abychom měli přístup k hlubším emocím a uvolnili je, uzemňuje a ochraňuje, odkrývá tajemství a neznámo, umožňuje nám podívat se na to, co je třeba uvidět, pomáhá nám vidět skryté stránky našeho ega (sobectví, strach nebo strnulost), a tím přináší naše uvědomění. Poté, co uvolníme tyto negativní stránky našeho podvědomí, můžeme lépe fungovat v materiálním světě. Pomáhá integrovat váš "stín." Jeho energie ale někdy nepočítá s lidskou křehkostí. Obsidián je také silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Zajišťuje „uzemňující lano“ vedoucí ze základní čakry až do středu Země. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí a chrání majitele před duševními útoky. Uvolňuje zablokované energie a ulevuje od napětí. Podporuje trávící systém.

Obsidián červený pomáhá vyrovnat základní čakru a záležitosti týkající se přežití. Je vhodný pro lidi se sebedestruktivními sklony a pro lidi, kteří neustále zažívají pocit neúspěchu. Pomáhá nasměrovat sílu a energii do tvoření. Pomáhá tomu, kdo už hlouběji pracoval na uvolnění zneužití a traumatech z dětství, a kdo je připraven nechat tyto záležitosti úplně nechat odejít.

Onyx vyrovnává nával extrémních emocí, navozuje objektivní pohled.

Rubín je spojen se sluncem a přináší zdraví, hojnost a nadšení pro věc, bezpečí a jistotu, podporuje, abychom poznali svou cenu, zvyšuje sebevědomí, navozuje mezi lidmi pozitivní proud energie, a tak léčí vztahy mezi lidmi. Vnáší do života rázný přístup, dodává energii a rovnováhu a podněcuje touhu žít, motivuje a dokáže nasměrovat k realistickým cílům. Je jedním z kamenů hojnosti a pomáhá udržet bohatství a nadšení. Zastavuje zlost a negativní energii. Napomáhá mysli, aby se ostřila pod vlivem nejvyššího vědomí a nejvyšší možné koncentrace. Na druhou stranu tlumí hyperaktivitu. Podporuje potřebu stýkat se s lidmi a vyvolává sexuální aktivitu. Odvádí z těla, krve a lymfatických tekutin jedovaté látky, sráží horečku, léčí infekční nemoci, nemoci srdce a oběhového systému, podporuje činnost sleziny, ledvin, nadledvinek a rozmnožovacích orgánů.

Tektit umožňuje komunikaci s jinými světy a podporuje vstřebávání a udržování vyšších znalostí. Tektit položený na čakrách udržuje v rovnováze proudění energie a dokáže obrátit nesprávný směr jejich rotace. Pomáhá při telepatii a podporuje jasnozřivost a udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Je ohnivý a transformativní, podporuje realistické rozhodnutí.

Turmalín černý – odvede od těla energii, která by ho poškodila, ochraňuje, stabilizuje nás, uzemňuje, ukotvuje spirituální energii na planetu, pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací, odstraňuje napětí a stres, pomáhá se vypořádat s přecitlivělostí, vytváří ochranný štít kolem těla, napomáhá sladit se s novým prostředím, osobou a energetickými změnami na planetě. Uvolňuje svaly a příznivě působí na kostru, žlázy s vnitřní sekrecí a lymfatický systém, při léčení dyslexie a paranoidních stavů.

Záhněda uvolňuje nechtěné části, závislosti, pýchu, stres a sklony k útěku od problémů. Očišťuje, podněcuje změnit svůj život, uzemňuje a uklidňuje mysl od rušivého faktoru ve vnějším okolí. Vhodná na detoxikaci dolní části těla (nohou), stabilizaci emocí, absorbuje negativní energii z okolí, pocit bezmoci, příznivě působí na funkci mysli, pomáhá přeměňovat negativní myšlenky a pozitivní, uvolňuje nepříjemné zkušenosti z mysli a pomáhá s jejím vyléčením. Pomáhá při léčbě poporodní deprese a smutku.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.