Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Krystaloterapie a léčení s krystaly

PUBLIKOVÁNO: 01.11.2014, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Krystaloterapie je způsob harmonizace energie člověka pomocí kamenů. Přikládáním jednotlivých kamenů na čakry, případně jiná místa na těle i mimo něj probíhá spojení vibrací kamene a člověka. Tato forma velmi příznivě pomáhá navrátit k přirozeným procesům, jež jsme v průběhu svého života ztratili. Jednotlivé kameny odpovídají vibracím, které jsou tělu vlastní.

Krystaloterapie je jedním ze způsobů, pomocí kterých lze obnovovat a napravovat proudění energie lidského těla, včetně možností relaxace a doplňování energie. Při krystaloterapii se pro tyto účely využívají polodrahokamy a drahokamy aplikované na příslušné čakry.

Lidé jsou odedávna přitahováni  drahými kameny. Ve všech kulturách byly drahokamy oceňovány nejen kvůli své fascinující kráse, ale především pro své harmonizující působení. Krystaly, které samy prošly dlouhým procesem krystalizace, zjemňování a čištění, jemně a přirozeně rezonují s vibracemi člověka a pozitivně je ovlivňují.

Drahé kameny působí jako speciální zářiče, jemné, účinné a nanejvýš přirozené, jsou schopny přijímat vitální energie ze Země i z kosmu, soustředit ji v sobě a předávat ji dál. Drahokamy působí samy od sebe, stačí tiše vnímat pocity, možná i prožitky a obrazy, které přijdou, nebo jen tiché a příjemné souznění s energií kamenů. Kameny přiložené přímo na určité místo těla působí svými vibracemi na tělesné buňky s větší účinností, než  když je pouze držíme v ruce. A větší množství kamenů dokáže více. K harmonizaci se používají vždy speciálně ošetřené  a vyčištěné kameny.

Jsou kameny, které umí pomoci při fyzických potížích způsobených psychickým rozladěním, ale i při některých čistě fyzických potížích. Jiné probouzí potlačené potenciály, skryté schopnosti, další zase emočně dolaďují a mají hluboce uklidňující účinky. Kameny napomáhají procesům vnitřní očisty a nalezení důvěry ve vlastní schopnosti.

Každá naše buňka má malý elektrický náboj, který z nás dělá pohybující se masu energie, která je spojena s okolním prostředím a reaguje na ni. Na co myslíme a co cítíme je přenášeno naší obrovskou elektrickou sítí nervových buněk. Nerovnováha vibrací jdoucí z buněk našeho těla může vést k nemoci nebo nepříjemným stavům. Křišťál je velmi účinným nástrojem v procesu léčení, protože napomáhá zlepšení spojení mezi buňkami těla. V krystalu neustále proudí volné elektrony, což působí na naše elektromagnetické pole, obzvláště na srdce (srdeční tep) a mozek (mozkové vlny).

Krystaly zesilují spoustu typů vln, například zvukové vlny a vibrace myšlenek. Krystaly léčí holisticky, což znamená, že působí současně na fyzické, emoční, mentální i spirituální rovině. Krystaly léčí auru a přes léčení aury se vyléčí fyzické tělo. Aura je spojena s tělem přes systém čaker. Práce se systémem čaker umožňuje práci s léčením mysli a fyzického těla. Křišťál uklidňuje příliš aktivní orgán a nabuzuje nedostatečně činný orgán, vyrovnává přebytek nebo nedostatek energie a navozuje stav, aby v těle energie proudila přirozeně. Křišťál uvádí energie do harmonického stavu během krátké doby a pomáhá nám rychle dosáhnout vyšší stav mentálního a spirituálního vědomí.

Dokonale slaďují energie a odstraňují nerovnováhu tím, že se dostanou až ke kořenu problému. Krystaly léčí auru a přes léčení aury se vyléčí fyzické tělo. Krystaly lze užít i jako tišící prostředek bolesti, kdy krystal nebo hůlka nám slouží jako zdroj přirozené frekvence části těla či orgánu. Princip je podobný vysílači a rádiu - když je rádio naladěno na frekvenci, která odpovídá frekvenci vysílače, dojde k elektromagnetické rezonanci a my slyšíme z rádia určitou píseň. Hůlky mohou fungovat jako ladičky - když je vezmeme do ruky, namíříme či položíme na určitou část těla, mohou nám pomoci vyladit tuto část na korektní vibrace. Hůlky tedy slouží jako prostředek ke znovuobnovení frekvence daného místa.

Krystaly se po staletí užívaly k léčení. Svou jemnohmotnou energií ovlivňují náš mentální a energetický systém. Ukazují možnosti přístupu k novému vědomí a jinému životního stylu.  Není třeba vědět, ve které části těla je nerovnováha, protože krystal tento nesoulad zachytí, udá ho do pořádku a znovu nabije dané místo (čakru). Položením krystalu na čakru uvolníte negativní kvality nebo určité vzorce, které jsou spojené s danou čakrou, nebo krystaly podpoří pozitivní kvality. Cvičení pomůže procítit a otevřít čakry a udržovat je v dobrém stavu, uvědomit si hranice své aury, a až budete připraveni, aktivujete si vyšší čakry.

Pokud jste nemocní nebo máte blok, je vhodné léčit i jen jednu čakru a nechat krystal na čakře cca 20 minut. Pro rychlou léčbu je třeba užít hůlku a spirálovitě uvolnit nebo přidat do daného místa energii. Krystaly zesilují vaše záměry se vyléčit. Vibrace určitého krystalu harmonizuje věci a lidi kolem nás s jejich vyššími energiemi. Každý kámen má jiné určení a my můžeme využít této kvality k léčení nebo vyrovnání potřebné energie. Pokud tento kámen budeme mít u sebe nebo si ho dáme pod polštář, pomůže nám zůstat svěží a zdravý po celý den. Křišťáloví jedinci jsou přirozeně vnímaví ke krystalům a ukazují znalost léčení krystaly, aniž by je tomu někdo učil. 

Krystaly a čakry. Čakra Země (záhněda). Základní čakra (červený jaspis, rubín). Sakrální čakra (karneol) Solární plexus (citrín, jantar). Nižší srdeční čakra (danburit). Srdeční čakra (růženín, jadeit). Vyšší srdeční čakra (kunzit). Čakra sleziny (zelený aventurín). Krční čakra (tyrkys, modrý achát). Čakra minulých životů (azurit). Třetí oko (lazurit). Korunní čakra (ametyst). Čakra soma (klencový nerost). Příčinná čakra (kyanit). Čakra duše (selenit). Čakra hvězdné brány (křišťál) – zlatá.

Krystaly a energetické pole. Je třeba pravidelně čistit své pole, protože negativní myšlenky, energie nebo pocity se zachytávají v naší auře, a proto onemocníme. Krystaly mohou léčit díry v auře, které se tu vyskytují z fyzických poškození, vyčerpání z nemoci, emoční nebo mentální bolesti. Tím, že posílíte svou auru, znemožníte lidem, aby vám napadali váš osobní prostor nebo aby vám samovolně unikala energie. Krystaly, které chrání a čistí auru: labradorit, fluorit, jantar, ametyst, apačova slza, černý jadeit, heliotrop, citrín, turmalín, gagát, magnetit, kunzit, selenit, záhněda.

Cvičení. Kam až zasahuje má aura? Kontrola slabých míst a háčků v auře, ze kterých lidé odebírají energii. Umístěte záhnědu k nohám, červený jaspis na židli pod vás, labradorit do levé ruky, křišťál nebo selenit do pravé ruky. Pravou ruku oddalujete od těla a zjistíte, kde končí vaše aura. Dále touto rukou poznáte slabé (chladné) nebo příliš aktivní (horké) body v auře – u tohoto místa držte krystal. Pak pohlaďte krystalem celou auru a zjistěte, jestli tu jsou nízkovibrační provazce (háčky) vedoucí k jinému člověku. Krystal tyto provazce posílá zpátky, odstraňuje a uvádí tuto část aury do původního stavu. Jsou tu nějaké emoce, myšlenky? Pokud ano, krystal je uvolňuje. Jsou odstraněny všechny blokace? Nakonec celou auru pohlaďte labradoritem, kdy tento kámen posílí a zapečetí auru.

Koupel s krystaly. Halit neboli kamenná sůl se ve vodě rozpouští, čímž vás energeticky čistí a revitalizuje. Další krystaly vám dávají pociťovat lásku – růženín, danburit, larimar, rodonit. Můžete je dát přímo do vody nebo je mít ve vaně v ruce a masírovat si srdeční čakru a břicho. Dále můžete zapálit svíčku a invokovat energii Venuše, planetu lásky, také můžete dát do vody několik kapek oleje z růže.

Masáž pomocí krystalu. Krystalové hůlky, které jsou na jednom konci zakulacené, krystalové vejce nebo vyhlazené krystaly lze užít k masáži. Uvolňují napětí a naplňují dané místo vlastnostmi daného kamene. Pro pocit bezpodmínečné lásky a odpuštění užijte růženín, rodonit vám pomůže uvolnit vzpomínky, pokud vás někdo zneužil, karneol, křišťál nebo červený jaspis vám dodá životní energii, ametyst pro rozšíření spirituálního vědomí, angelit pro zážitek kontaktu s anděly. Krystalem se můžete masírovat po celém těle, všude, kam dosáhnete, nebo se můžete masírovat navzájem s partnerem. Vyberte si vhodný krystal a kružte jím na části těla a tak uvolníte nepotřebnou energii z těla. Tuto část masírujte do té doby, než vaše tělo nepocítí lásku krystalů. Můžete si říkat: „Jsem v bezpečí. Jsem milován. Důvěřuji si. Důvěřuji krystalu.“

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.