Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Křišťálové děti

PUBLIKOVÁNO: 12.02.2008, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Označení křišťálové děti dostaly na základě barev aury a podle struktury jejich duše. Mají duhovou auru pastelových odstínů, tak jako efekt způsobený krystalem křišťálu. Křišťálové děti se začaly rodit ve větší míře po roce 1995, protože tato doba byla nachystaná na vyšší vibrace dětí a jejich čistší způsob života. Některé starší křišťálové děti se narodily dříve, což byla první generace křišťálových dětí.

První, co vás na křišťálových dětech upoutá, jsou jejich oči: velké, pronikavé a na svůj věk neobyčejně moudré. Hypnoticky na vás upírají svůj pohled, zatímco vaše duše je pro tyto děti odkryta, takže ji opravdu vidí. Jsou radostné, velmi milé, smířlivé, tolerantní a vyrovnané. Jsou velmi citlivé a empatické.

Začínají mluvit později. Ke komunikaci používají telepatii. Jsou velmi muzikální. Mají úzký vztah k přírodě a ke zvířatům. Mají léčivé schopnosti. Velmi se zajímají o krystaly a kameny. Často hovoří o andělích, duševních rádcích a vzpomínkách na minulé životy. Jsou umělecky založené a vysoce kreativní. Dávají přednost vegetariánské stravě. Jsou to nebojácní badatelé.

Vrozené dary křišťálových dětí a jejich schopnost telepatie jsou často důvodem, proč tyto děti začínají mluvit později, někdy s prvními větami čekají až do svých 3 - 4 let. Tyto děti jsou často kontaktní a komunikativní jiným způsobem. Jsou totiž obdařeny moudrostí a duchovním nadáním a jsou velmi laskavé a vnímavé. Často spontánně objímají lidi v těžkých situacích.

Učí nás přijímat lásku. Jsou přirozeně optimističtí. Mají ve svém srdci tolik lásky, že jejich pouhá přítomnost má léčivý efekt. I velmi malé křišťálové dítě instinktivně ví, jak řídit energii rukama, myšlenkami a krystaly, aby zesilovaly účinky léčení. Jedna pětiletá holčička řekla svým rodičům, že pracuje s Archandělem Rafaelem, který ji učí, jak léčit lidské tělo. Také mluvila o tom, jak vidí stíny okolo nemocných lidí. Tyto děti mají výjimečnou víru ve své léčitelské schopnosti a to je bezpochyby důvodem, proč jsou v něm tak dobří.

Křišťálové děti kontaktují jejich maminky ještě před početím, že se narodí. Těhotenství maminky s křišťálovým dítětem je spojeno se spirituálními zážitky a osobním růstem matky. Jedna žena během celého těhotenství měla sny o kněžkách a další se během těhotenství vyléčila z tělesné nemoci. Další matka říká, že cítila silnou energii vyzařující z jejího břicha. 

Křišťálové děti působí jako malí veleknězi a velekněžky. Jsou naladění na Boha. Toto poznání si přinášejí z minulých životů. Mají charisma a přitažlivost. Moc, kterou uplatňují, nepřichází skrz hrubou sílu, ale z jejich odhodlanosti a křišťálově čistých úmyslů. Láska vyzařující z křišťálového dítěte je neodolatelná. Tyto děti rozdávají léčivou dávku lásky kdekoliv se ocitnou. Jsou to přirození léčitelé a spontánně přitahují lidi.

Umí číst myšlenky svých rodičů. Jedna matka například schovala malý nůž, se kterým si chtěl její syn hrát.  Ten však šel najisto a tento předmět si opět vzal. Nebo osmnáctiměsíční dcera sebejistě ohlašuje "táta“ chvíli předtím, než otec přijde domů. Křišťálové děti jsou velmi vnímavé a jsou ovlivňovány společnou energií planety. Když se masy lidé začnou strachovat, nebo když je krůček k události, která má něco podstatného změnit, tyto děti jsou depresivní nebo rozrušení. Také cítí emoce druhých, jako by byly jejich vlastní. Jsou velmi citlivé na hluk, na davy lidí, na teplo, na zmatek, chaotické prostředí a chemikálie.

Na druhé straně jsou nebojácné a často jednají, jako kdyby neměly žádný strach. Přelézají přes všechno možné s lehkostí. Jsou přirozené a instinktivní. Lépe chápou své tělo. Čtyřletá dcera viděla poprvé videokazetu s jógou a ihned provedla všechny pózy. Cvičila celých 70 minut a při jednotlivých pózách říkala matce: “Mami, tohle je pro tebe moc dobré. Měli bychom to cvičit každý večer před spaním.“

Tyto děti jsou silně propojeny s energií Země, přírody, Měsíce a hvězd. Některé mají schopnost pohybovat předměty pomocí vůle a silných emocí už jako malí. Někdy v jejich přítomnosti se přeruší elektrická energie spotřebičů nebo baterií.

Mají silné propojení se zvířaty a kameny. Komunikují se spirituálními bytostmi. Křišťálové děti rády kreslí, malují, tvoří a hrají divadlo. Dokážou se zabavit úplně obyčejnými věcmi. Zatímco u předchozí generace se zdálo, že pouze složité a drahé hračky je udrží šťastné, tyto děti se spokojí s květinou, štěnětem, propiskou a papírem nebo noční oblohou. Tato generace oceňuje jednoduchost. Tyto děti jsou neobyčejně smířlivé. Během konfliktu se podvolí. Neumí bojovat.

Díky své citlivosti mohou být až úzkostlivé, vybíravé až rozmazlené, zejména v jídle. Spousta druhů jídla jim prostě nechutná. Křišťálové děti mají mimořádnou vazbu na jednoho ze svých rodičů nebo prarodičů – na kohokoli, kdo jim může porozumět na hluboké duševní úrovni. Jak se jednou vazba vytvoří, křišťálové dítě bývá nerado odloučeno od této osoby. Jsou závislí na útěše tohoto dospělého, na jeho pochopení a laskavost. Těchto dětí se může vyvinout úzkost ze strachu z odloučení, protože se bojí, že ostatní lidé jim nebudou rozumět.

Křišťálově děti jsou silně propojeny s energií země, přírody, Měsíce a hvězd. Jsou fascinováni hvězdnou oblohou a úplňkem. Možná jejich velká citlivost způsobuje, že si přesně uvědomují mocné léčivé vlivy měsíce. Mnoho křišťálových dětí vidí měsíc a hvězdy ještě před tím, než se zviditelní zraku dospělých. Není divu, že křišťálové děti jsou fascinovány krystaly a kameny. Jsou velmi vnímavé k životní energii. Tyto děti vědí, že království minerálů je stejně tak živé jako jiná božská království. Pro křišťálové dítě si zaslouží nádherný kamenný útvar stejnou pozornost a náklonnost jako člověk nebo zvíře. Všechno jsou to žijící božské bytosti v očích křišťálových děti.

Křišťálové děti jsou vizuální – mohou zpracovávat informace jinak než vy. Mají paměť založenou na vizuálních vjemech, ne na sluchových. Například si zapamatují, jak slova vypadají, spíše než jak zní.
 
Pokud vaše dítě trpí nočními můrami nebo nespavostí, pořiďte mu ametyst, který dejte na noční stolek nebo pod polštář. Při hlubokém žalu či zármutku přidržte růženín nad srdcem dítěte nebo mu jej pořiďte jako přívěšek na hrudi. Při problémech týkající se sebevědomí použijte citrín, který může být nošen jako prsten nebo náhrdelník nebo může být umístěn kdekoli v pokoji. Pro lepší koncentraci a studium užijte karneol, pro jasnost zmatené mysli užijte sodalit a dejte ho do míst, kde se dítě učí. Při přetížení emocemi užijte měsíční kámen, který může být nošen jako přívěsek nebo kamenem třete čelo a spánky. Pro trpělivost užijte rodonit, dítě tento kámen může držet v dlani, když pociťuje neklid. Pro lepší komunikaci užijte tyrkys, zvláště pokud dítěti dělá problém požádat o pomoc, modrý krajkový achát pro nenásilnou komunikaci, amazonit pro posílení odvahy mluvit pravdu.
 
Křišťálový aspekt v nás nás vede k úplnému otevření srdce a napojení na esenci duše, což vede na spirituální úrovni ke splynutí s druhými lidmi. Křišťálový aspekt nezná žádné hranice a to, co se děje druhému člověku, nás těší nebo trápí úplně stejně jako jeho. Křišťálový aspekt se spontánně otevírá v přítomnosti jemnějších vibrací, můžeme ji vnímat jako láskyplnou a léčivou energii, ve které se cítíme v bezpečí a "jako doma", kde se nemusíme o sebe energeticky starat, protože je nám vše synergeticky zajištěno, protože to, co potřebuje, nám samovolně zajistí jeden člověk ze skupiny, aniž bychom o tom hovořili, a ten, kdo dává, nestrádá, protože mu to zajišťuje další člověk, nebo si to zajistí sám. Při otevírání se křišťálovému aspektu se také otevírají naše hluboce položené zranění.

Ivana Valová, Doreen Virtue - Křišťálové děti


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.