Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Krční centrum - oslava ducha

PUBLIKOVÁNO: 26.05.2017, AKTUALIZACE: 20.04.2018

Krční centrum. Ve společnosti jsme se otevřeli tématům spojeným se základním, sakrálním, solárním a srdečním centrem. Vytáhli jsme energii ze spodních center do úrovně srdce. Došli jsme k poznání, že věci nejsou černé a bílé, že můžeme nechat události plynout, došli jsme k odpuštění a zažíváme lásku a radost bez zjevné příčiny. Energie proudí výš a otevírá témata krčního centra.

Krk je nejužším centrem těla. Je fyzicky křehké, zranitelné a obnažené - hrudník má pevný hrudní koš a hlava pevnou lebku. Je to centrum pro vyjádření se pomocí hlasu, jehož vibrace přináší světu hodně v podobě jasných, ducha povznášejících informací nebo nádherného zpěvu. Krční centrum se otevírá při práci se zvukem, manifestaci přes hlas a sebevyjádření.

Vnímáte tu sílu, to propojení obsahu a formy, pokud vědomě necháme krčním centrem proudit životní sílu ze spodních čaker do třetího oka a korunního centra? Když se jí nebudeme bát, zadržovat, potlačovat nebo manipulovat a přepošleme ji do vědomé tvorby?

Krční centrum nám pomáhá vyjádřit své já a žít v duševní čistotě. Propojit mužský a ženský princip. Sladit se s lidmi v okolí a pociťovat jejich energii. Přirozeně se vyjadřovat na veřejnosti, být v přítomnosti a v souladu se všemi částmi. Pak nezáleží na tom, jestli jsme v přítomnosti lidí nebo jsme sami.

Propojenost. Krčnímu centru prospívá si uvědomit, co se děje v nás a okolí a sdělit to. Přijat svou důležitost v celku a udělat svůj díl. Dříve jsme mlčeli, protože jsme si mysleli, že se ten nesoulad v kontaktu s lidmi týká jen nás. Ale my jsme propojení, a proto, když něco cítíme, máme zodpovědnost se tím zaobírat, protože se to 100% týká i ostatních. Tak proč si to nesdělit? Už nemusíme předstírat, že se nic neděje, vysvětlovat si to po svém a tvořit nevědomě. Můžeme si to sdělit a tvořit vědomě. Řekněte a udělejte, co musíte a pak se posuňte.

Světlo proudí přes nás do našich rodin a společnosti. Přichází s tím potřebné uvědomění – už se nemusíme ve vztazích učit přes pocit viny, ale vědomou volbou a sebepřijetím. Teď je to tak nejlepší, jak to může být.

Strávili jsme spoustu času vytvářením své osobnosti a své jedinečnosti. V úrovni vědomí tvorby krčního centra není tak důležitá naše osobnost, ale vyjádřit se, respektovat se navzájem a vnímat celek – rodinu, pracoviště atd. Není důležité, jací jsme, ale jaké máme mezi sebou vztahy a jestli máme ochotu si porozumět.

Rozhodnutí. Každý člověk v každém okamžiku rozhoduje o tom, co a jak udělá. Já rozhoduji, jak povedu kurz a člověk, který ho absolvuje, rozhoduje, jak se k výzvám postaví. Nejde o to to udělat perfektně, ale uvědomit si zodpovědnost, že každý z nás rozhoduje, kolik energie do toho dá. Chtít se zalíbit svému partnerovi nebo autoritě je lidské. Teprve se dostáváme ke své síle a nevědomě zkoušíme i tyto cesty, než se dostaneme k sobě do vědomí, že máme na výběr si zvolit postoj a způsob chování.

Přijetí zodpovědnosti. Energie proudí tělem. Je tu další úroveň vědomí, ve které se učíme tvořit. Abychom této úrovně tvorby dosáhli, je třeba přijmout zodpovědnost za svůj život a sílu,
jejíž dosah může být obrovský. Učíme se
- zodpovědně nasměrovat energii a vědomě tvořit
- uvědomit si, že máme na výběr
- být důslední, nepřehlížet záležitosti a dokončovat je
- mít schopnost se vést
- mít se rád za každých podmínek.

Zodpovědnost nepřijímá ten, kdo se povyšuje a odmítá se postavit svému životu čelem, couvá před svými emocemi a je nešťastný. Nebo ten, kdo slepě následuje svůj osud, neuvědomuje si, že má na výběr, dělá to, co se po něm chce.
Zodpovědnost přijímá ten, kdo poskytuje informace, které si dotyčný vyžádá.

V této úrovni vědomí je důležité zvolit si variantu a přijmout za ni zodpovědnost, než nechat věcem volný průběh.

Každý jsme vědomím jinde a každý pro celek pracuje jiným způsobem. Někdo přirozeně pracuje s poznatky hlavně na vědomé úrovni a vytváří především věci, které jsou vidět - plodí děti, staví dům, vytváří tabulky, buduje partnerský vztah. Někdo má přirozeně přístup k poznatkům, které vytahuje z nevědomé úrovně a dělá změny v kolektivním vědomí.

Někdo se otevírá spiritualitě a mystice. Někdo už je přístupu ke světlu otevřený a vnáší tyto informace do běžného vědomí.

Vědomá tvorba. Nechat životní sílu proudit ze spodních center přes krční centrum do vyšších center nám zaručuje vědomou tvorbu. Hlas a sebevyjádření nám pomáhají najít naplňující manifestaci. Důležitý je záměr a čistota úmyslů. Čím jasněji se vyjádříme, tím jasněji bude vypadat naše tvorba.

V minulosti jsme nebyli dostatečně vědomí a mohli jsme zneužívat sílu manifestace pro své účely. Teď už vidíme příčinu a důsledek svých činů. Až teď můžeme tvořit dříve nepředstavitelné. Žít v možnosti volby, tvořit přes nevinnost, pomocí zvuku, obnovovat a optimalizovat životní energii těla.

Pokud respektujeme své potřeby, máme životní sílu na vytváření toho, co nás přesahuje a stáváme se prostředníky vědomé tvorby na Zemi. Vědomou tvorbou vytváříme krásné a funkční vztahy, situace, stavby. Spolutvoříme, jako kdysi v chrámech. Tato tvorba a spolupráce je naplňující sama od sebe a to, co vytvoříme, je něco navíc.

Oslava ducha. 21. června nás čeká oslava letního slunovratu. Oslavme svého ducha a naše propojení na duchovní úrovni. Pojďme se v tento den propojit. Realizujme svým srdcem. Krční centrum, hlas a užití zvuku nám k tomu dá potřebnou sílu. Mysl nám poskytne směr a napojení.

Co chcete realizovat svým srdcem?

S láskou a radostí
Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.