Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Je období sklizně

PUBLIKOVÁNO: 09.06.2016, AKTUALIZACE: 04.03.2018

1. Je období sklizně. Je vrchol léta, začátek sklizně, kdy je všeho dostatek. Je období hojnosti a prosperity. Pociťujeme silné spojení se zemí. Je radost být na zemi. Naše tělo čerpá živiny z potravy, kterou přijímáme. Naše energetické tělo čerpá energii ze slunce a země. Co vás teď nejvíce vyživuje?

Poděkujme Matce Zemi za to, co nám dává. Poděkujme svým blízkým za jejich přízeň. Poděkujme sobě za to, co v životě máme, i za to, že se máme rádi, i když něco nezvládáme. Otevíráme své tělo hojnosti. Překračujeme své omezení a zajišťujeme si vše potřebné pro život v hojnosti a naplnění.

Sklízíme to, co jsme zaseli. Nejen tento rok, ale co jsme vytvořili po celý život. Sklízíme to, co jsme zaseli předchozí životy. A sklízíme plody toho, co zasely předchozí generace v naší linii, ale také v naší zemi. V období sklizně jsme silně spojeni se zemí. Můžeme cítit sílu ve svém těle, když jsme uzemnění. Když přijímáme podporu země. Sílu, kterou ze země získáváme, nejde ničím nahradit. Ani silou duše.

Vnímejme své tělo a to, co v něm neseme. Potřebujeme ale také uvolňovat střípky emocí, které v něm zůstaly uložené z minulosti. Úlomky hněvu, které nám zastiňují vidět realitu a znemožňují vnímat skutečné spojení s lidmi. Je úleva se podívat na lidi bez skrytého vzteku a pocitu nedostatku lásky. Jsme s těmito stavy sžití. Ale když je alespoň na chvíli uvolníme, prozřeme. Je úleva se na lidi dívat apriori z úrovně bytí a nejen přes jejich názory a postoje.

Někteří lidé se svými názory snaží druhým otevřít oči a já za tím vidím zoufalou snahu malého kluka získat pozornost rodičů. Někteří lidé vzhlíží ke guru a já za tím vidím neschopnost si přiznat své stíny a vyrovnat se s nimi. Někteří lidé mluví o lásce a já za tím vidím neschopnost se jí otevřít. Někteří lidé mají přístup ke starodávnému vědění a já za tím vidím neschopnost se dostat ke svému pravému já.

Každý z nás dělá to nejlepší. Každý z nás se stejně potřebuje opřít o sebe. Stejně nás k tomu život dovede. V někom současné teroristické útoky vzbuzují strach o svůj život a pro někoho je to příležitost nadávat na vládu. I já jsem se musela v týden, kdy jich bylo hodně, zvnitřnit a zaujmout k tomu postoj. Nenechalo mě to chladnou. Vojáci, policisté a politici dělají svou práci. Ochraňují nás z vnějšku. Komentátoři nám dávají informace, které se k lidem běžně nedostanou a je na lidech, aby si je přebrali. Dělají svou práci. Já vnímám současnou situaci jako příležitost pročistit skryté obavy v našem podvědomí a uvědomit si, že se potřebujeme postavit strachům – ty nejsilnější stejně spočívají v nás.

V klidu si sednu do přírody, zavřu si oči a nechám k sobě strachy přijít. Vnímám své tělo a zhluboka dýchám. Nechám proces proběhnout. A ony odejdou. Uvědomuji si, že se venku není čeho bát. Že ty strachy vychází zevnitř. Že je svět uvnitř a venku propojený. Tím postupně získávám imunitu vůči strachům, které pochází z dětství nebo odjinud. Také mi pomáhá pohyb a vnímání svalů, které jsou díky těmto stavům ztuhlé. Pomocí tance nebo sportu mé nitro nachází jiný způsob vypořádání se se strachy, než jak jsem to dělala v dětství, nebo jak to dělaly ženy v mém rodě. Venku je reálné nebezpečí. Ale nás převálcovává to domnělé nebezpečí.

Mám radost, když se mi v této době poštěstí, když navzdory chaosu současné doby a naslouchání lidem, kteří se cítí ohroženi, zažiji okamžiky, jako při teplém letním večerní večeru, živé vystoupení skupiny Beatles revival na Náplavce v Praze. V té chvíli si užívám radost ve svém těle a spojení s ostatními, kteří jsou na radostné vlně. Je čas sklizně. Je čas se uvolnit a přijímat. Vzduch, který dýcháme. Jídlo, které přijímáme. To, co nám druzí dávají. Lásku, vřelost, zájem, hojnost, informace. Jedno je jisté - navzájem se potřebujeme.

www.youtube.com/watch…
Heartbeat of Harvest

"Všechno, co jsi zasadil, budeš sklízet, všechno, o co ses staral, po tak dlouhou dobu.“ „Vidím zrna, jsou zlaté a září...není to ten největší dar božství? Děkuji za něj divoké přírodě, ale pak také vidím, že by ta úroda tu nebyla beze mě.“ „Všechno co jsem dal, se mi vrátí zpátky“„Nic není zadarmo. Nikdo jiný za to, co máš, není zodpovědný, než ty sám. A pokud se něco stalo, co nezapadá, jednou tomu porozumíš...“ Hezký srpnový den :) www.youtube.com/watch?v=IowBto1nB6U - Harvest

2. Je tu září. Pro všechny, kteří vnímají, jak vyšší vibrace vstupují na Zem, je důležité vnímat spojení s matkou zemí. Vnímat své tělo. Máme to v popisu práce, být jejími prostředníky. Už ani nevnímám, kdy tyto frekvence na Zemi působí silněji. Vím, že se o sebe musím energeticky starat neustále. A umožnit, aby tato energie mnou mohla projít. Pro příjem světla je důležité mít silné fyzické tělo. Aby mohlo být silné, a abychom to energeticky ustáli, musíme vědět, co tělu prospívá. Pokud jsme schopni oddělit zrno od plevu – tedy pokud poznáme, co tělo skutečně vyživuje, nebudeme energeticky neukotvení. Naše tělo potřebuje skutečnou výživu. Mohu odbíhat myšlenkami na to, jak je nespravedlivé a hrozné to, co se děje v současnosti ve světě. Ale mému tělu to neprospívá.

Zaměřme se na pocit spokojenosti ve svém těle. Dovolme si luxus nevnímat problémy svých dětí, nesledovat korupci ve vládě a nečíst články o tom, jak je Země rozvibrovaná. Představte si, že jste znovu miminko, které má jedinou starost, a to napít se dosyta mléka z prsu matky. Jak se plně soustřeďuje na slast, kterou pociťuje při přijetí živin do svého těla. Soustřeďuje se přímo na to, co jeho tělo potřebuje. Ostatní vlivy nejsou důležité. I to dítě může být rozptýleno tím, jak se matka cítí nebo jaká je atmosféra v rodině. Ale čím tomu to dítě prospěje? Ničím. Jen se energeticky poškodí. Přijímat to, co nám 100% prospívá. Naplno si to užít. A až se to naučíme, můžeme jít dál :) Dovolme si přijímat to, co nás vyživuje. Nenechme se rozptýlit okolnostmi světem.
 
Co vyživuje vaše tělo? Co vyživuje vaši duši? Přeberte ve svém životě zrno od plevu. Udělejme vše pro to, abychom cítili ve svém těle spokojenost. Abychom byli naplnění. A pak, až ucítíme v těle lásku a sílu, se můžeme starat o veřejné dění.

3. Procházíme proměnou a procesem zrání. Inventurou svého života. Poděkujme za to, co jsme letos dostali. Přeberme nové zkušenosti, kterými jsme prošli a získejme z nich zlato poznání. Přichází k nám to, co skutečně potřebujeme, co nás vyživuje. Pouštíme to, co jsme přijali za své, ale nebylo naše. Tělo a duše jsou v klidu. Jsme světlem poznání.

4. Prošli jsme bránou podzimní rovnodennosti. Vibračně jsme se posunuli dál. Můžete cítit, že surfujete na vlně, na které jde vše lehce. Tělo a duše jsou v klidu. Jsme světlem poznání.

Příjemné prožití podzimu
Ivana Valová


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.