Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Jaro

PUBLIKOVÁNO: 12.03.2015, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Je jaro. V tomto období máme možnost se podívat na semínka, která už jsou zasetá v našich duších. Co uvnitř vás chce, aby vyrostlo? Co už bylo ve vás zaseto z vyšších dimenzí a pro co už je vhodná doba, aby ve vašem životě vyrostlo? Co je v souladu s vaším fyzickým, emočním, mentálním a spirituálním tělem, aby se ve vašem životě objevilo?

Zaseli jsme naše vize a ony jsou teď pod povrchem, v podzemí. Usídlují se tam a čerpají potřebnou podzemní energii, aby mohly vyrůst a rozkvést. Přijímejme to, co nás vyživuje a co je pro náš růst přínosné. 

Jsou to semínka tvorby, která mají potenciál nás naplnit. Je to tvorba, která nesouvisí pouze s jednoročním cyklem, ale s cyklem po několik dalších desetiletí. Vzniká tu nový život, který je v souladu s novou energií a novými principy tvorby.

Připadá mi, že ukotvování nového světla je důležitější, než naplnění našich přání. Radost a lásku, které zažíváme tím, že se naše přání plní, jsou vedlejším (i když velmi důležitým) produktem k tomu hlavnímu - ukotvení světla na Zemi. Staré systémy odchází a je pro nás snazší si uspořádat život podle potřeb duše. Je lehčí jít cestou svého srdce. Jednáme více podle svého svědomí.

V tomto období můžeme procházet tzv. vnitřním zemětřesením, kdy se v nás otřásají hluboce zakořeněné systémy a naše masky padají. Někdy, když se v mém nitru nakupí spousta světla, mi připadá, že ve mně propukne velký třesk, který rozbije to staré, aby mé světlo mohlo více zářit. V té chvíli se musím všeho pustit a energeticky se vyprázdnit.

Na Zem teď v období před jarní rovnodenností proudí z vyšších dimenzí velké množství světla. Proudí přes naše energické pole, pročišťuje nás a posiluje. Uvolňujeme strach a bolest na kolektivní úrovni. To nejlepší, co můžeme udělat, je uchopit tuto energii a vymotat se ze začarovaného kruhu – že buď před někým/něčím utíkáme, nebo útočíme a nevíme si rady. Postavit se bolesti v sobě a pomoci si navzájem vynést na světlo naše zranění a obrany, abychom se zase o krok více uzdravili.

V tomto období můžeme také cítit velmi intenzivní bolest, jakoby se aktivovaly všechny citlivé čidla v našich svalech. Je to stav, kdy cítíte energie všech lidí na Zemi. Když se tato velmi jemná citlivost ve mně aktivuje, neuzavírám se, ale přečkám toto období, i když to bolí. Nechám těmto čidlům možnost, aby se otevřely, abych pak pomocí jich mohla přebírat nezbytné informace z neviditelného světa. Připravujeme tak tělo na přísun jemnější energie, proto své tělo hýčkejme a vyjadřujme mu lásku.

Chodím ráda do kavárny, vlastně i tento zpravodaj píši z kavárny. Usmívám se, kdy si uvědomím, jak tu vstupuji do tzv. nadčasového prostoru, kde je vše konstantní a odkud čerpám inspiraci. Z tohoto prostoru vždy vyjdu ven, do cyklického času, jdu učit angličtinu, jdu nakoupit nebo jedu do zahraničí. Pak se ale zase do nadčasového prostoru v kavárně vrátím…a uvědomuji si, že se zase toho tolik nezměnilo…a moc se toho také nezměnilo od doby, kdy jsem jako malá seděla pod stromem na zahradě a psala si deník…

Neustále dochází k přechodu starého do nového světa. Posilujeme spojení se zdrojem a ukotvujeme se ve svém středu. Zakotvujeme v sobě, otevíráme srdce a posilujeme se, abychom to propojování fyzického a spirituálního světa ustáli. Práce se světlem může být nádherná, ale také vyčerpávající. Je to tak na Zemi zařízené, že jsme jednou nabití světlem a jindy se vyčerpáme. Proto si najděte místo, kde budete čerpat světlo. Já ho nejvíce načerpám pobytem „mezi svými“, třeba jezdím do Holandska na kurz pro lightworkery, nebo v meditaci chodím do Chrámu jednoty, kde se mohu úplně uvolnit, čerpat světlo a propojit se s přítomnými bytostmi/lidmi, kteří mají stejný úkol.

Při práci se světlem je důležité, abychom energii, kterou nabíráme, také vydávali. Při práci se světlem se spojujeme se svou duší a přijímáme určité kódy a klíče. Část energie se spotřebuje na uvolnění a léčení. Další část energie ale musí být využita ke tvorbě - malování, vytváření hudby, dávání masáže, práce se dřevem, předání informací kamarádům atd. Nechme přijaté světlo proudit a nechme inspiraci, aby se šířila dál :)

Představuji si dva trychtýře. Jeden z nich přijímá širší stranou světlo z vyšších dimenzí a jeho špice končí v oblasti pasu. Druhý trychtýř přes svou špici přijímá tuto energii a posílá ji širší stranou do země, aby se tato energie mohla zespodu vrátit v podobě naší specifické tvorby. Je to jako nádech a výdech. Přijímáme světlo nádechem a výdechem pak tvoříme. Přijímáme a dáváme.

Každý z nás může žít svou pravdu, protože tyto pravdy se nakonec poskládají dohromady. Každý totiž pracujeme na jiné úrovni. Abych se mohla věnovat své práci a psát tyto zpravodaje, potřebuji, aby se ten, kdo to tak cítí, jednoznačně postavil proti islámským extrémistům; nebo za podporu svobodné volby pro rodiče, aby oni měli právo rozhodnout, jestli dítě nechají očkovat nebo ne; nebo aby měl právník žaludek na to, aby neustupoval nehorázným požadavkům některých lidí v byznysu. Není důležité, jestli s tím postojem souhlasím, důležitější pro mě je, aby každý z nás žil svou pravdu.

Každý z nás ukotvuje světlo jiným způsobem a každý ve společnosti zastupuje jiný problém. Každý obor má své pro a proti. Přeji si, abychom dokázali ocenit sami sebe v oboru, který jsme si vybrali; abychom dokázali ocenit práci druhých lidí v oboru, který si vybrali a důvěřovali si navzájem; abychom se názorově doplňovali a abychom druhého neutloukli svou pravdou. Každé odvětví přináší to dobré i špatné a my nemůžeme chtít jen to dobré. Je ale důležité být na svém místě a dělat svůj díl v evoluci vědomí na planetě. Jaká je vaše přirozenost? Jaký váš druh světla/pravdy je na vás, abyste šířili?

Když už to, co je ve mně připraveno růst objevím, potřebuji někde čerpat sílu. V tom mi pomáhá se ladit na tzv. energetický strom. Představuji si, že mým fyzickým tělem prochází strom. Jeho kořeny sahají do hluboko do země a pomocí nich čerpám sílu. Z kořenů vystupuje silný kmen, který pomáhá mému tělu tuto sílu vnímat. Z kmenu vyrůstají větve, které zastupují plody mé práce a to, kam směřuji. Tento strom mi pomáhá neustále uvolňovat staré systémy, unést energetické zemětřesení, aby se pak zrodily nové příležitosti; aby ve mně neustále proudila jemná energie. Přirozeností této energie je vystoupat až nahoru, do korunní čakry, do propojení jingové a jangové energie, zlaté a stříbrné barvy.

„To pravé“ časem vždycky přebije to umělé a falešné. Nemám strach, že kvůli rozvoji technologie lidi mezi sebou přestanou komunikovat. Ona ta komunikace asi za moc nestála. Lidem asi něco chybělo, když se uchylují k virtuální realitě. Cestu dál spíše vnímám v napravení komunikace mezi námi, aby nás bavilo být spolu a abychom žili naplno, abychom se otevřeli komunikaci na všech úrovních. Všímavost a láska vždycky přebije sebelepší technologickou vymoženost, když lidé chtějí…někteří z nich ale nechtějí. Pokud technologie postoupila na vyšší úroveň, je třeba, aby se i lidské vztahy posunuly na vyšší vibrační úroveň, aby mezi námi proudilo více lásky.

Co je to „to pravé“ pro vás? To pravé může být to, co v nás rozehraje všechny struny, to dávno zapomenuté…nemusí to být to nejsnadnější a nejlogičtější.

Příjemný začátek jara!
Ivana Valová

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.