Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Indigo jsou tu

PUBLIKOVÁNO: 18.03.2016, AKTUALIZACE: 03.03.2017

"Lež je sladká na začátku, ale hořká na konci. Pravda je hořká na začátku, ale sladká na konci."

Pojďme se otevřít čistě principům třetího oka a indigového aspektu, které mají za úkol projasnit naši vizi a zjistit, jestli to, co žijeme, je v nejvyšším souladu. Pomocí třídění začnou otevírat vše, co není v souladu, aby to vyšlo na povrch a srovnalo se. Třetí oko se pak stává dirigentem čaker, vnitřního orchestru těla. Bez třetího oka jsou tyto centra jako hudebníci s nástroji bez dirigenta. Třetí oko pak dostává noty od korunní čakry, které nás vedou do harmonie a sjednocují nás s vědomím duše. Třetí oko je mistrovským klíčem celého procesu.

Třetí oko vše prosvětluje. Nemůžeme říct, že je vše v našem životě v pořádku. Přiznejme si, že hrajeme s lidmi hru na schovávanou, a že se ještě nejsme schopni dostat k pravdě. Na druhou stranu už pravdu chceme znát. Dokážeme uvítat všechny své stránky? Dokážeme se druhým ukázat takoví, jací ve skutečnosti jsme? Máme právo na to, aby neprosvětlené aspekty byly uznány bez toho, jestli se druhému líbí, nebo jestli s naším postojem souhlasí? Aby byly viděny naše slabiny a omezení, bez toho, abychom je skrývali? A aby byly viděny naše talenty a dary, naše velikost a krása? A to samé dopřáli ostatním?

Už máme základy osobního rozvoje za sebou. Už víme, že nás nevede žádný guru, že se máme mít rádi a víme, co nám prospívá. Teď to aplikujeme do svého života. Učíme se vyvazovat ze svých systémů v daném okamžiku, protože už víme, že nám v přítomnosti vnitřní systém vytváří jen iluzorní bezpečí.

Všechno, co děláme na základě tužeb ega, je nám odňato, aby ten aspekt mohl být prosvětlen vědomím duše. I ty poslední dvě čistě lidské potěšení, které jsem si tu na Zemi užívala – nezdravé jídlo (rychlé občerstvení a hodně čokolády) a necelistvé vztahy (milování) s muži, mi byly odňaty, protože mi neprospívaly. Sladké jsem nejedla z čistého potěšení z chuti, ale abych si jednoduše osladila život a zahnala úzkostné stavy. Rychlé občerstvení proto, aby mi klesla energie a já se spojila se svou vnitřní prázdnotou, ke které mě to neustále vedlo. Vztahy s muži jsem neměla pro potěšení z lásky a ze společné tvorby, ale byla to pro mě snadná, dostupná a příjemná energie.

V tomto článku budu psát o indigových jedincích a kvalitách, které se díky třetímu oku a transformaci ve společnosti otevírají. Indigo aspekt potřebuje být rozpoznán, pochopen a uznán.

Indigo pomáhají na Zemi vytvořit nové koncepty, které jsou ve vyšších dimenzích připravené. Mají schopnost zachytit vize, vnímat vyšší dimenze, kde je vše jasné. Jsou si vědomi vyšších sil, se kterými spolupracují. Indigo je ryzí aspekt, je v něm čistota a žádná faleš.

V nových konceptech jsou vztahy založené na upřímnosti, citlivosti, ochotě ukázat svou zranitelnost a sebe bez masky, schopností mít otevřené srdce a skutečné komunikaci. Indigo nám dává zažitek intimity, která plyne ze skutečné komunikace s lidmi a se světem.

Dochází k integraci solárního plexu a vnitřního dítěte, vnitřní síly a našich potřeb. Přináší schopnost naučit se stát si za sebou a být silný v tom, co chci a co cítím. Pomáhá nám pochopit, že máme v sobě dvě části – vyšší vědomí, které je otevřené, vitální, povznášející, a osobnost, která je emocionální, omezená a uzavřená.

Indigo jedinci jsou citliví nejen na emoční, ale i na energetické úrovni. Vnímají, co se u člověka děje pod povrchem, což jim dovoluje mít intimnější kontakt se životem, než jiným lidem. Ví, že v nás a kolem nás pracuje mnoho sil a učí se mezi nimi jasně rozlišovat a vědomě s nimi nakládat.

Třetí oko a indigo nám pomáhá být laskavým, silným a pravdivým člověkem. Učíme se mluvit o obtížných věcech. Indigo otevírají na Zemi nový druh odvahy. Není to fyzická odvaha, jako skákání z mostu na laně, nebo jako vyobrazení drsného muže v reklamě na cigarety Marlboro. Je to odvaha otevřít své pocity jiné osobě a vyjádřit sebe. Máme sice v České Republice svobodu projevu, ale jak často to děláme?

Smysl pro pravdu. Pravda obsahuje rezonanci, která přiměje lidi k tomu, aby se cítili v bezpečí. Pokud mluvíte pravdu, lidé vám přirozeně důvěřují. Pravdu totiž cítíme a je matoucí, pokud říkáme něco jiného. Pravda znamená sladit to, co říkáme, jak jednáme, co si myslíme a čemu věříme.

Autentičnost. Indigoví jedinci dokážou být arogantní nebo mít nízké sebevědomí a nebojí se to přiznat. Ale nikdy neříkají naučené pravdy, které slyšíte pořád dokola. Znáte ten pocit, když k vám někdo mluví, nebo když slyšíte na pódiu někoho, kdo místo toho, aby ŽIL a proudila v něm vitální energie, tak SPÍ a říká vám poučky a to, co jste už slyšeli miliónkrát, a vy to, co říká, prostě necítíte? Kdyby v té chvíli byl totálně otevřený a na příjmu toho, co se právě děje, v té chvíli byste přijali cokoliv, co říká, protože by mezi vámi došlo k předání energie, léčení a hlubšímu kontaktu.

Indigo jsou lidskými transformátory. Tato transformace se děje v našem těle a v energetickém poli. Transformací prochází spousta lidí a tato kolektivní energie, kterou vytváříme, začíná vibrovat na vyšší úrovni. Pomocí ní je tu na Zemi přístup k lehčí energii, energii duše. Jsme více schopní v sobě držet vyšší a vyšší energie. Tím žijeme skutečnou spiritualitou.

Indigo také mají schopnost lidi pobuřovat, nadzvedávat ze židle, „zatřepat jimi“, štvát je. Někdy jen tím, že jsou, a ani nemusí nic říkat. V jejich energii je něco jiného. Není lehké nést tyto vibrace, ale odpojit se od své pravdy je ještě horší. Síla někdy musí být destruktivní, aby mohla být pak konstruktivní.

A vtipné je, že je ještě divnější, když mluví o pozitivních věcech. Indigo duše potřebuje, aby zpívala svou píseň. Pociťují na Zemi tolik krásy a intenzity! Představte si, jak říkáte kolegům v práci: „Zažil jsem něco taaaaaaak krásného. Moje srdce se taaaaaak otevřelo, ja taaaaaak velké. Cítím v sobě univerzální lásku a soucit pro celý svět. Mám radost!!!!!!!!“ Zvláštní, že? Jakoby to bylo divné mluvit o překrásných zážitcích. Intenzita, kterou cítí, je obrovská. A my jsme se naučili být lhostejní a hlavně v pohodě a v realitě a já nevím co. Indigo aspekt by ale chtěl tuto intenzitu a krásu vykřičet do celého světa!!!!!!!!!

Intuice je vyšší vědění, spirituální typ vědění. Učí nás zákonitostem spojení mezi lidmi a věcmi. Jsou dva typy indigo: intuitivní typ má dominantní pravou mozkovou hemisféru a vyšší třetí oko, užívá nelineární myšlení. Tito lidé pracují přes intuici a získávají informace přes vnitřní pocity a vnitřní hlas. Myslící typ má dominantní levou mozkovou hemisféru a nižší třetí oko, má analytickou mysl. Tito lidé mají jasnou, ostrou a prostupující logickou mysl. Dává jim to neobvyklou úroveň mentálního rozvoje a jasnosti. Jsou to myslící typy, velké mozky.

Indigo mají hodně vyvinutou mysl a málo vyvinuté tělo. Učí se zůstat naladění na sebe a zároveň žít na Zemi. Prosím ale, pokud jste jiného založení, neraďte jim, jak to udělat, vy nevíte, jaké to je mít tuto energetickou strukturu. Jen takto založení lidé to dokážou pochopit. Ví, že tu na Zemi budují božské tělo.

Indigo budují na Zemi vědomé partnerství. Intuitivně ví, že partnerské vztahy mají v současné době vyšší záměr a smysl. Že partneři jsou spolu na spirituální cestě a mohou se propojovat na všech úrovních. Odmítám přijmout systém, že muži jsou v současné době spirituálně níže. Obě pohlaví jsou na tom stejně a obě pohlaví se vyvíjí kvantovými skoky. Ale je pravda, že se mužský aspekt v nás rozvine tím, že bude vnímat a naslouchat ženskému aspektu v nás, a tím se stane silnějším a laskavějším. Žijeme v úžasné době pro vztahy. Muži i ženy se mohou vyjadřovat svým vlastním způsobem a zároveň cítit a být otevření vnitřnímu světu.

Potřeba růst. Být na sebe a na druhé nároční je úžasné. Náročnost, která plyne z toho, že se necítíme dostatečně dobří, a proto se hodně snažíme, je jen systém, a ten je potřeba uvolnit. Je tu ale náročnost, která popohání, která nás posouvá dál a pomáhá nám naplnit ten nejvyšší potenciál ve vztazích a v životním poslání. Tlačí nás, vede nás dál, abychom se v daný okamžik probudili a zapnuli všechny anténky v těle a spolupracovali s lidmi na všech úrovních. Vnímání proudu na úrovni srdce a lehkost je základ. A pak jen vnímat, kam až nás to pustí. Je naplňující dosáhnout nejvyšší potenciál spolupráce. Všichni jsou pak spokojení. Komunikace je důležitá, protože nám pomáhá objasňovat staré systémy přesvědčení, na které při tom narážíme.

Vědomá tvorba. V současnost už nechceme naplňovat své očekávání a očekávání ostatních, ale ještě něco chybí, abychom byli schopni vnímat to, co chce být vytvořeno. Opět jsem si nedávno vyzkoušela, jak nenaplňující to je, když mi kamarád sice splní přání a odveze mě na hory (auto nemám), ale není se mnou schopný komunikovat a mluvit o svých pocitech. Mně už taková tvorba nenaplňuje. Což mi ukazuje, v čem jsem ještě ve své tvorbě nevědomá. Což se může kdykoliv změnit.

Největší vědomou tvorbou jsme samozřejmě my. Máme schopnost čisté tvorby přes sebe. Tato tvorba bez námahy začíná malým pocitem uvnitř. Z pocitu radosti a vášně, který v sobě zachytíme. Tento pocit pak v sobě začínáme živit a on se v našem poli rozšiřuje. V našem životě se pak objevují synchronicity. Lidi jsou k nám přitahováni. Každému člověku pak při kontaktu „dáváme sebe, svou čistotu, svou esenci“. A on také. Komunikace mezi vámi pak probíhá uvnitř vaší společné energie, v otevřeném poli, okamžitě. Z toho vznikají posvátné spojení s lidmi. Ještě nevíte, co vzniká, ale víte, že máte spolu něco vytvořit. Stále v sobě rozvíjíte pocit, který vám dělá dobře. Postupně se z toho stává zvyk, a vy to zažíváte v každé situaci, kterou potkáte. Soustředíte se na ten pocit a on roste. Postupně se stáváte stavitelem své vize.

Holistické myšlení. Evoluce málokdy probíhá harmonicky, proto je teď všechno vzhůru nohama. Budujeme na Zemi nový vztah těla a duše a duše a země. Přecházíme od materiálně k celostně založenému člověku - od instinktivního k vědomému člověku - od fyzicky a psychicky zaměřeného k celistvému člověku. Oceňme semínko toho nového uvnitř nás, nového způsobu bytí, nového pohledu na tělo, na přírodu, na věci, na vztahy, na komunikaci, na práci, na finance, na společnost, na porozumění své síle.

Léčí nás vědomí. Nebudujme nové, zbytečné systémy, ale uzdravme se. Tvorba zbytečných konstrukcí a systémů proud energie zastavuje a pomáhá budovat něco nepodstatného a iluzorního. Zabývám se atlantským vědomím. Nelíbí se mi ale, když využíváme Atlantidu k tvoření systémů. Atlantida není spojená s astrálem, ale s čistou esencí žití života na Zemi v souladu se všemi aspekty, v souladu s JÁ JSEM/božskou jiskrou. Je bezpředmětné se zabývat tím, jaké to bylo v Atlantidě a kde jsou na Zemi pozůstatky Atlantidy. Toto studium odvádí pozornost od toho podstatného, od esence Atlantidy, stylu života, který ctí lásku, jednotu a společenskou zodpovědnost. Je zbytečné si vytvářet další systémy, iluze a hry. Proto říkám, nezabývejte se Atlantidou, ale spojte se s její esencí, spojme se s JÁ JSEM. Vracejte se tam z nostalgie, jako se občas navracíte do dětství, ale už nebudujte uměle vytvořené struktury.

Spolupráce. Teprve se si vzpomínáme na skutečnou spolupráci, učíme se jí. Jsme ještě hodně ovlivněni egem, které tady mělo na Zemi kontrolu, spíše než vědomí duše. Naše duše si přeje být víc. Je to ještě těžké si udržet vědomí duše v těle. Rozvíjíme se, abychom si ho udrželi. Vědomí duše prostupuje každé vlákno DNA a každou část těla. Je to nové vědomí, nové energie, nové druhy vnímání, nové energetické stavy. Vědomí založené na propojení vědomí minerální, rostlinné, zvířecí a lidské říše.

Nacházíme se na Zemi. A zároveň surfujeme na vesmírných vlnách. Někteří lidé „spí“, někteří jsou zranění a někteří jsou naladění. Všichni vycházíme z ulity. Indigo ťukají na ulity lidí, aby se už probudili. Práce na vybudování nové civilizace možná spotřebuje všechnu naši energii. Ale stojí to za to! Chytáme se za ruce a děláme to, co jsme sem přišli udělat.

Země se vyvíjí do nového království, kterému říkáme páté království. Je to království duší, kde je možné si udržet plné vědomí sebe jako duše.

S láskou
Ivana Valová


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.