Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a mysl
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Harmonie

PUBLIKOVÁNO: 05.12.2013, AKTUALIZACE: 12.10.2017

Nacházíme se ve stavu, kdy clony mezi dimenzemi zmizely a my jsme vstoupili do nové energie s novými možnostmi tvorby a způsobu života. Je tu nová energie.

Na jedné straně vnímáme, že je všechno v pořádku, že jsme v bezpečí a je o nás postaráno, ale na druhé straně to, že si vytváříme nová spojení se svým Já a druhými lidmi, může být velmi stresující, protože to přináší pro nás prožívání nových energetických stavů, jako je deprese nebo úzkost.

V současnosti máme možnost vidět věci z širšího úhlu – mohu to vysvětlit na příkladu - když svůj zrak zaměříte na jeden bod, například na svíčku, můžete se dívat pouze na ni, nebo se zaměříte na širší perspektivu a uvidíte ve svém zorném poli více věcí, uvidíte také kytku, stůl, člověka, knihu a jiné; to znamená vnímat svůj život z širšího konceptu.

Můžete se cítit, že jste se zasekli, že máme jiné problémy než dříve; je to proto, že najednou pociťujete ve svém životě „zdi“, které jste si dříve neuvědomovali, a které vám brání se zharmonizovat, propojit s dalšími částmi svého Já. Možnosti, které jsou v našem životě, jsme předtím ani nemohli vnímat, hranice mezi dimenzemi se otevřely.

Jak se tedy nejlépe přizpůsobit nové době? Vnímáním přes srdce, zbořit staré systémy, které nás nutí žít v hlavě (vnímat svět hlavně přes mysl), a současně si nevytvářet nové systémy, které by nám přinášely omezené zkušenosti. Ukotvit se v momentu tady a teď, omunikovat od srdce, být upřímný, dívat se lidem do očí.

V hlavě jsme si vytvořili své názory a naučili se druhé posuzovat, což nás v minulosti hodně naučilo, ale zároveň v nás vytvořilo pocit oddělenosti od druhých. Tento způsob života je kořenem našeho pocitu osamělosti. Naše mysl nám sloužila, ale zároveň jsme si ve svém srdci postavili zdi.

Pokud se chceme přizpůsobit nové energii a vnímat nové možnosti, začněme přenášet pozornost do svého srdce a tak se postupně všechny systémy separace uvolní a my budeme moci nové části své osobnosti integrovat do svého srdce. Buďme otevření, v proudu a v synchronicitě.

Pokud vám život nefunguje jako dříve, buďte rádi, protože na vás čeká něco celistvějšího, co více odráží váš nejvyšší potenciál života, co je s vámi a okolím ještě více v souladu. Svět se postupně dostává do harmonické rezonance, do třetí fáze empowermentu, tedy stavu, kdy objevujeme svou skutečnou sílu – že jsme stvořitelé.

Prvním krokem empowermentu bylo následovat lídry - hodně jsme se toho naučili - člověk, který je na pódiu, nám ukazuje naše možnosti a zažehne v nás jiskru vášně našeho nejvyššího potenciálu.

Druhým krokem bylo následovat sebe, objevili jsme sílu pozitivního myšlení, materializace, naučili jsme se nastavit druhým hranice, abychom mohli následovat své sny, a hodně jsme toho o sobě naučili.

Třetí krok empowermentu nám nabízí jít ještě dál, a to přes možnost uvést se do harmonie s okolím, přes integraci své osobnosti z hlavy do srdce.

Uvést se do harmonie se vším znamená vyvážit stav bytí a dělání. Pokud jste v minulosti hodně „dělali“, například jste hodně pracovali, je třeba, abyste teď více vnímali a „nechali k sobě věci přijít“, což je pro mnoho lidí náročné, protože jsou zvyklí vynaložit úsilí pro to, aby něco získali; myslí si, že si musí věci zasloužit. Aby se tito lidé stali celistvými, musí se konfrontovat se svou vnitřní rezistencí k životu, nechat věci plynout a naučit se trpělivosti, že jim život dá to, co potřebují, až k tomu vnitřně dojdou.

Tito lidé se postupně naučí velkoryse přijímat to, co jim druzí dávají a nebudou „ohrnovat“ nos nad tím, že jim to, co dostávají, není dost dobré. Víte, o čem mluvím? J Postupně se naučíme přijímat to, co dostáváme, od kohokoliv a kdekoliv. Harmonie znamená otevřít srdce a umožnit sobě a druhým být tím, kým jsme.

Ivana Valová


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.