Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Duše a duch

PUBLIKOVÁNO: 08.07.2016, AKTUALIZACE: 04.03.2018

Lidé nejsou skutečně oživeni, dokud duše nezrodí ducha, o kterého pečuje a naplňuje jej silou. Nakonec duše odchází do vzdálenějšího domova a duch začíná žít svůj nezávislý život ve světě.

Duše vychovává ducha. Neuteče, když narazí na něco nového, neobvyklého nebo obtížného. Duše nám dává energii, je to život, celá bytost, je základem lidské existence, ta z nás činí to, čím jsme. Duše znamená cosi individuálního až intimního, ženského, duše je anima. Je to jedinečná osobní identita.

Duše člověka přežívá, je to energie, oživující princip, nositele osobní jedinečnosti a odpovědnosti, citu a smyslu. Spojujeme se s duší, s energií, se sebou, se světlem a učíme se přijetí všech životních okolností a o začlenění nového poznání do svého života.

Říká se: Nebyla tam živá duše. Chodí jako tělo bez duše. Na mou duši. Dušovat se. Z celé duše. Tělem a duší.

Duch je vůle, dává nám tvar a formu, je to nádoba pro duši. Je to ta část našeho lidství, která nás spojuje s Bohem.

Je to nehmotná, nesmrtelná stránka člověka, je to schopnost myšlení, chápání a poznávání, inspirace, povzbuzení, odvahy. Duch má blízko k obecnému, pravidelnému a zákonitému.

Duch je to, co je různým lidem společné, co se dá vyjádřit a sdělit, o čem lze diskutovat a argumentovat. Ducha je animus, mužská forma boha. Ducha rozvíjíme sebeovládáním, je spojen s myslí. Postupně získáváme volný přístup k duchu.

Říká se: Neklesat na duchu. Být duchapřítomný. Duch doby. V duchu přátelství. 

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.