Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Dokument Infiltrace a následná diskuze

PUBLIKOVÁNO: 07.03.2018, AKTUALIZACE: 03.07.2018

Chtěla bych se vyjádřit k odvysílání dokumentu Infiltrace: obchod se zdravím, na ČT1. Co ve vás vyvolalo toto odvysílání a následná diskuze? Podle příspěvků a komentářů většina mých přátel na FB toto odvysílání bere jako útok na alternativní léčitelství.

Dokument Infiltrace: obchod se zdravím – o zařízení Aktip - ČT1 21. 5. 
http://www.ceskatelevize.cz/…/417235100061001-obchod-se-zd…/

Dokument Infiltrace: obchod se zdravím – nová fakta – ČT1 25. 6. 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1092813857-infiltrace/

Zveřejnění tohoto dokumentu neberu jako „hon na čarodějnice“, ale jako důsledek toho, že se v současné době všechno propírá, alternativní léčitelství nevyjímaje. Tento dokument poukazuje na fakta, které my, alternativně založení, můžeme přehlížet. Máme možnost se postavit čelem tomu, co přehlížíme a v čem děláme chybu.

Některé věci v dokumentu jsou nefér vůči terapeutům. Paní Ivana Lokajová neměla zájem vyléčit štítnou žlázu, jak zmiňovala, ale natočit reportáž o praktikách Aktipu. Ale také poukázala na slabá místa Aktipu, například, že v tomto zařízení pracovala paní Lenka Krutinová, která lhala o tom, že vystudovala jednooborovou psychologii na FFUK.

Dále se v reportáži ukázalo, jak někteří terapeuti nejsou dostatečně vnímaví, když říkají své poznatky člověku, který o ně v podstatě nemá zájem, i když se na něco pořád ptá. A také styl, jakým je paní Krutinová sdělovala, byl zvláštní.

Časopis Šifra – Kladivo na alternativu - odpověď na dokument Infiltrace
https://www.casopis-sifra.cz/kladivo-na-alternativu-proc-s…/

Je teď na nás, jestli budeme s veřejností bojovat a vymezovat se, nebo se k tomu, na co se přišlo, postavíme čelem. A bude každý z nás schopen říct: „Ano, udělala jsem chybu v tom a v tom. Je to tak, uznávám.“

Toto mi chybělo při shlédnutí reakce Jarmily Klímové na dokument. Z její reakce vidím, že se jen brání a vlastně nic neosvětluje.

Výzva – Jarmila Klímová – odpověď na dokument Infiltrace - 1.6. 
https://www.seznamzpravy.cz/…/skryta-kamera-nachytala-terap…

DVTV – Jarmila Klímová – odpověď na dokument Infiltrace - 28. 5. 
https://video.aktualne.cz/…/r~0a1b5fd8784a11e883300cc47ab5…/

Je jasné, že tu vždycky budou lidé, kteří nechtějí naslouchat té druhé straně a budou hájit jen svoje zájmy, v tomto případě konvenční medicínu -

DVTV – Milan Kubek, předseda České lékařské komory – 11. 6. 
https://video.aktualne.cz/…/r~e7b832ce6b1811e89b0fac1f6b22…/

Myslím, že je třeba naslouchat veřejnosti. Tomu, s čím jsou v našem oboru nespokojení. Jsem tu pro lidi. Jsem tu pro ty, kteří se ke mně dostanou. Vidím potenciál v propojení poznatků konvenční medicíny a alternativních postupů (v práci s energií - to je má doména). Necítím potřebu, abychom my, alternativně založení, teď drželi při sobě. Není tu proti komu stát.

My, kteří se zabýváme alternativou, víme, že alternativní postupy fungují. Jsou na to i důkazy - 
https://www.chrisbeatcancer.com/how-nurse-suzan-macco-heal…/

Další reportáž, která byla v červnu odvysílána v České televizi - Reportáž Reportéři ČT - o MUDr. Jan Šula – ČT1 18. 6.
http://www.ceskatelevize.cz/…/o…/627581-doktor-za-sta-tisice

Byla tu odkryta další lež. „Na výsledcích krevního testu i faktuře za nabízenou léčbu, které poslal doktor Šula švagrové pana Brajera, figuruje jako zhotovitel krevního rozboru a příjemce peněz za léčbu Institut for Biomodulation Medicine. Ten má sídlit ve švýcarském Freienbachu, tam však štáb Reportérů ČT našel jen cedulku na domě. Nic víc.“

O co vám teď jde? Svou cestu vidím v naslouchání veřejnosti, reflexi a sebereflexi, v tříbení informací. Říkat svou pravdu, jak to vidím já.

MUDr. Jan Vojáček na své klinice Endala v Praze Na Příkopě pronajal ordinaci MUDr. Janu Šulovi. Poté, co se dozvěděl z reportáže o jeho nepravostech, uznal, že byl příliš důvěřivý a že si o panu doktorovi měl zjistit více informací. To se mi líbí.

DVTV – Jan Vojáček – odpověď na reportáž o MUDr. Jan Šula 26. 6. 
https://video.aktualne.cz/…/r~40160338787a11e89d62ac1f6b22…/

Na Facebooku kolují informace, že ČT je předpojatá k alternativnímu léčitelství. Slyšela jsem, že ČT nemá zatím zájem o odvysílání skvělého dokumentu Viliama Poltikoviče „Z temnoty duše...světlo“ o psychospirituální krizi - o tématu, o kterém by se mělo dozvědět co nejvíce lidí. Je to škoda.

Nicméně v červnu proběhla na ČT1 reportáž o autopatii, kde lidé sdělují své pozitivní zkušenosti s touto metodou, takže tu prostor alternativě byl dán. Otisky doby – Každý na svém písečku – 13. 6. Západní medicína pomíjí energii a spiritualitu. Naopak netradiční léčebné metody právě díky tomu často dokážou pomoci tam, kde konvenční medicína selhává 
http://www.ceskatelevize.cz:8080/…/218562261020014…/titulky…

Profesor Jiří Beneš, gastroenterolog a fyzik, tu vyslovuje svůj názor, že když se člověk vyléčí nekonvenčně, je to placebo efekt... Nicméně v mém okolí vidím, jak se alternativě otevírá víc a víc lidí.

Ivana Valová
www.atlantskaskola.cz


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.