Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Co když pozitivita, láska a světlo, toto nemůže vyřešit?

PUBLIKOVÁNO: 16.10.2016, AKTUALIZACE: 27.01.2018

Co když pozitivita, láska a světlo, toto nemůže vyřešit? Co když příjemný a pohodlný jazyk pozitivity, lásky a světla, nám brání v tom, abychom viděli svět takový, jaký ve skutečnosti je?

Co když omezuje náš pohled na svět? Co když skrz něj stále na něco narážíme a to nás zraňuje? Co když ignoruje, vylučuje, snižuje a znehodnocuje zkušenost ostatních? Co když nás odděluje od jejich utrpení a útisku? Co když pozitivní pohled ukazuje prstem na toho, kdo je ten špatný a kdo je viníkem? Co když maskuje naši nekritickou spokojenost se sebou?

Co když ukrývá pravdu? Snižuje naši sílu? Blokuje náš soucit? Co když nás rozděluje? Co když pozitivita, světlo a láska, toto nemůže vyřešit? Co když je negativita, kterou odmítáme pustit do života, skutečně nutná? Co když je konstruktivní?

Co když to nepohodlí, které přináší, k něčemu je? Co když negativita v ostatních je část, která říká "Ne!" nebo "Už dost!", jak jsme se to naučili my? Co když se lidé skrze ni učí užívat svůj nádherný hlas, jako se to učíme my?

Co když je jejich negativita výkřikem bolesti, hluboké frustrace? Co když je to výkřik, abychom poslouchali? Co když říkají: "Jsme tady a na nás záleží!" Co když nás ve skutečnosti spojují naše nevyřešené, bolavé části? Naši společní protivníci? Naši společní utlačovatelé? Naše společné porozumění? Naše společné zkušenosti? Naše kolektivní naděje, sny a cíle?

Co když musíme uznat naše hluboké rozdělení ve společnosti předtím, než se můžeme sjednotit? Co když potřebujeme otevřít tu hnisavou, bolavou ránu, aby byla vyčištěna? Co když se nejprve potřebujeme zašpinit? Co když to znamená, že nejprve musíme naslouchat negativitě?

Nejlepší skupiny umí respektovat vzájemně své emoce a starají se o to, aby všichni členové týmu přispívali do diskuze stejným dílem. Nemá to ani tolik co dělat s tím, kdo je v týmu, jako s tím, jak spolu navzájem členové skupiny komunikují.

Členové produktivních skupin se snaží jeden druhému navzájem porozumět, najít způsob, jak spolu navzájem navázat vztah a hledat cesty, jak se vyjadřovat tak, aby je ostatní pochopili. V srdci strategie nejlepších skupin je psychologické bezpečí: všichni členové sdílí pocit, že je bezpečné riskovat a sdílet jakékoli své myšlenky bez obavy, že budou posuzováni, či zesměšňováni.

Budu k tobě upřímný a čestný. Přebírám za sebe plnou zodpovědnost. Pokud budu potřebovat, požádám tě o podporu. Pokud budu potřebovat, požádám tě, abych mohl být sám - prosím, neber si to osobně.

Nebudu se tě snažit předělávat. Budu ti naslouchat. Důvěrné věci, které jsi mi řekl o sobě, si nechám pro sebe. Nebudu se o tobě před ostatními negativně vyjadřovat. Budu oslavovat tvou jedinečnou krásu a tvé dary. Nebudu se přetvařovat, abych do skupiny zapadl, a budu tě podporovat, aby ses nepřetvařoval, proto abys zapadl do skupiny.

Vaše skupina duší vás zahrne láskou, abyste došli ke své pravdě, nebo vám i duchovně naplácejí na zadek, bude-li to potřeba. Budou vás milovat, pokud si nedovolíte prožitek lásky k sobě samému. Nasytí vás hovorem své duše a zahřejí vás energetickou konverzací vyrovnaných lidí.

Když opustíte sami sebe, zvednou vás a do úst vám osobně vloží jídlo, které sami doma uvařili, pokud to bude nutné. Budou vás sytit do té doby, dokud si znovu nerozpomenete, že tady chcete být a že život je dobrý.

Pomohou vám se zasmát, když toho budete nejméně schopní, a pomohou vám plakat, když se budete pokoušet to v sobě potlačit.  Odpustí vám, jakmile je o to požádáte. Dají vám potřebné uzemnění, když se budete věnovat ošidné práci.

Budou zde, než lásku, kterou jste v sobě našli, uchopíte a vynesete do tohoto světa. Podrží vaši nejvyšší pravdu. Budou se vám dívat do očí a beze slov vás spojí se silou, která vždy existovala, století za stoletím, co se lidé spolu scházeli.

 Ivana Valová, inspirace: www.rebellesociety.com


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.