Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Být se sebou nebo proti sobě

PUBLIKOVÁNO: 05.03.2018, AKTUALIZACE: 15.03.2018

Hranice člověka leží přesně tam, kde se ve svém prostoru ještě cítí bezpečně a může se nejlépe rozvíjet a expandovat. Je to místo, kde je nejsilnější a kde se mu daří nejlépe.

Vnímejte přechod mezi tím, co je vám příjemné, a tím, co vás naplňuje nepříjemnými pocity. Najděte optimální vzdálenost mezi blízkostí a ústupem.

Jako děti jsme se vzdali svých hranic, protože jsme se nechtěli dostat do průšvihu. Potřebovali jsme blízkost. Naučili jsme se nedělat to, co jsme chtěli, ale to, pro co budeme přijatelní. Byli jsme vtlačeni do toho, abychom udělali to, co se po nás chtělo. Proto neznáme své hranice.

Je důležité si uvědomit, že i jako děti jsme si mohli vybrat - být sami sebou, anebo užít svobodnou vůli tak, že půjdeme proti sobě.

V partnerském vztahu se to projevuje tak, že se nedokážeme otevřít a vše příliš kontrolujeme. Naplňujeme přání druhého, i když to tak necítíme, protože nechceme čelit důsledkům, že bychom jednali podle svého srdce a byli bychom označeni za sobecké a zlé.

Raději uděláme to, co po nás chce druhý, abychom se vyhnuli konfliktu. Dokonce máme pocit, že jsme nuceni udělat to, co druhý chce.

Začněte dělat rozhodnutí, které je v souladu s vašimi hranicemi. Zeptejte se: „Proč to dělám? Nedělám to proto, abych se vyhnul problémům a důsledkům, které by plynuly z toho, že budu jednat podle sebe?“

Začněte dělat rozhodnutí, které je na základě vašeho nejlepšího zájmu. Je pravdou, že můžete vstoupit na území konfliktu potřeb dvou lidí – sebe a partnera. Bude to vyžadovat objevení systémů, které vás udržují v pozici oběti a jejich uvolnění, otevřenou komunikaci, následné přijetí a posun ve vztahu. Oba dva ale můžete vyhrát. Můžete vytvořit třetí možnost – cestu, kterou jste předtím neviděli.

Jsme zodpovědní za sebe i vůči svým blízkým. Nedělejme něco ne proto, že musíme, ale protože chceme. Dělejme to, co cítíme. Buďme spolu proto, že spolu chceme být. Pak o sebe budeme mít skutečný zájem a ve vztahu znovu probudit jiskru a vášeň.

Ivana Valová, inspirace Teal Swan

 


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.